חדשות משפטיות

חוזים לרכישה
 
דף הבית > פסקי דין > ת"א (כפר-סבא) 30284-03-20 - צ'יינה מוטורס בע"מ נ' ג.ע.חנאן טורס בע"מ
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ת"א (כפר-סבא) 30284-03-20 - צ'יינה מוטורס בע"מ נ' ג.ע.חנאן טורס בע"מ

ת"א (כפר-סבא) 30284-03-20

צ'יינה מוטורס בע"מ

נ ג ד

ג.ע.חנאן טורס בע"מ

בית משפט השלום בכפר-סבא

[04.10.2020]

כב' הרשם הבכיר צוריאל לרנר

החלטה

 

1. המבקשת עותרת לחייב את המשיבה בהפקדת ערובה להוצאות, מכוח סעיף 353א לחוק החברות, התשנ"ט-1999, במסגרת תביעה כספית בסך של 453,000 ₪, שעניינה טענות לנזק שנגרם למשיבה כתוצאה מרכישת אוטובוס לא-תקין מהמבקשת, בראשית שנת 2013 (כאשר גם הנזקים הנטענים נגרמו, בעיקרם, בשנים 2013-2014).

2. המבקשת טוענת כי התביעה מופרכת, והוגשה על סף התיישנות, וכי מצבה הכלכלי של המשיבה אינו טוב, ואף הורע, בהתבסס על דו"ח של חברת דן אנד ברדסטריט ישראל בע"מ. המשיבה טוענת, כי מצבה הכלכלי איתן, ואף צרפה סדרת מסמכים בעניין (שהמבקשת סבורה שניתן ללמוד מהם ההפך מהנטען).

3. סעיף 353א הנ"ל קובע, למעשה, כי יש לחייב בהפקדת ערובה, "אלא אם כן סבר [בית המשפט] כי נסיבות העניין אינן מצדיקות את חיוב החברה... בערובה, או אם החברה הוכיחה כי יש ביכולתה לשלם את הוצאות הנתבע אם יזכה בדין."

4. החריג הראשון לכלל, אפוא, נוגע ל"נסיבות העניין", ולמעשה, להיות התביעה עצמה איתנה ומבוססת כדבעי, עד כדי שלא יהיה הוגן להציב בפני התובע מכשול בדמות הפקדת ערובה - אולם חריג זה אינו מתקיים בענייננו. כתב התביעה מעורר קשיים לא מעטים, החל מתזמון הגשתו, עבור דרך קביעת הסעדים הכספיים על דרך האמדן, וכלה בעצם ביסוס העילות עצמן. מבלי לקבוע מסמרות כלשהן באשר לתוצאה שתהיה בסופו של יום, ניתן בשלב זה לקבוע, כי זו בוודאי אינה תביעה טובה עד כדי שיש להקל על המשיבה בבירורה.

5. החריג השני לכלל נוגע למצבה הכלכלי של המשיבה, ולהוכחת יכולתה לשלם את הוצאות הנתבע. המשיבה צרפה דפי חשבון עו"ש, המלמדים על חשבון מאוזן באופן כללי, לאורך מספר חודשים, עם הכנסות גבוהות (אם כי ממקורות בודדים), והוצאות גבוהות מעט יותר, כך שבשלב מסוים נדרשה הלוואה בסך 200,000 ₪ על מנת להמשיך ולשמור על המצב השוטף; וכן דו"ח מבוקר של רואה חשבון ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח