חדשות משפטיות

חוזים לרכישה
 
דף הבית > פסקי דין > ת"א (מרכז) 41532-01-21 - ר' מ' נ' א' מ' ואח', החלטה
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ת"א (מרכז) 41532-01-21 - ר' מ' נ' א' מ' ואח'

ת"א (מרכז) 41532-01-21

ר' מ'

נ ג ד

1. א' מ'

2. ש' ש

3. מ' מ'

שלשתם ע"י ב"כ עו"ד גלעד חשן

4. עו"ד יוסי הרשקוביץ, מנהל עיזבון

בית המשפט המחוזי מרכז-לוד

[05.02.2021]

השופט יעקב שפסר, סגן הנשיאה

החלטה

 

1. בלא קשר לשאלת העדר הגשת התגובה בזמנה, והבקשה לקבלה עתה - בקשה שהייתי נעתר לה, הרי שעיון בתובענה מלמד כי מצויה היא במובהק בסמכותו של בית המשפט לענייני משפחה.

2. מדובר בתביעה המוגשת ע"י תובע כנגד שלושת אחיו, הנוגעת לזכויות בדירות שהועברו מהאב המנוח לתובע - בנו ואחיהם של הנתבעים, חדשים ספורים קודם פטירתו. המחלוקת המרכזית העולה מהתיק היא, האם הדירות מהוות חלק מהעזבון אם לאו (ר' למשל סעיפים ב' ג' ו-ד' לסעדי התובענה כמפורט במבוא לה, וכן סעיפים 11, 15 לתובענה).

3. בהתאם לסעיף 3 (א) לחוק בית המשפט לענייני משפחה תשנ"ה- 1995 נדונים ענייני משפחה בבית המשפט לענייני משפחה. בהתאם לסעיף 1(2) לחוק הנ"ל, הוגדרו "ענייני משפחה" כ"תובענה אזרחית בין אדם... לבין... בן משפחתו..., שעילתה סכסוך בתוך המשפחה, יהא נושא או שוויה אשר יהא". סעיף קטן ו' לסעיף הנ"ל מגדיר אחים כ"בן משפחה". אין ספק אפוא שמדובר במחלוקת בין בני משפחה שעילתה סכסוך משפחתי.

4. יתרה מכך וכאמור, ליבת המחלוקת נוגעת לשאלה האם נכללות הדירות במסגרת נכסי העזבון אם לאו. בהתאם להוראת סעיף 1 (6)(ה) לחוק הנ"ל, גם נושא זה מצוי בסמכות בית המשפט לענייני משפחה.

5. עיון בהחלטת כב' השופטת מטלין (נספח יב' לתובענה) שניתן בתיק בית המשפט לענייני משפחה שעניינו התנגדות לצוואת המנוח ולבקשה מקבילה נגדית למתן צו ירושה, מלמד לכאורה, שכל עוד לא נקבע אחרת, נכללות הדירות ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח