חדשות משפטיות

חוזים לרכישה
 
דף הבית > פסקי דין > ת"א (מרכז) 59127-11-18 - פלוני נ' מדינת ישראל - משרד הבריאות, החלטה
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ת"א (מרכז) 59127-11-18 - פלוני נ' מדינת ישראל - משרד הבריאות

ת"א (מרכז) 59127-11-18

פלוני

ע"י ב"כ עו"ד אורנה ינובסקי ואח'

נ ג ד

מדינת ישראל - משרד הבריאות

ע"י ב"כ עו"ד ד. ויסגלס ואח'

בית המשפט המחוזי מרכז-לוד

[25.03.2021]

כבוד השופטת עירית כהן

החלטה

 

(בבקשה להוספת חוות דעת רפואית מטעם הנתבעת)

 

רקע

1. התובע הגיש את תביעתו בעילה של רשלנות רפואית בשל איחור באבחון אירוע חריף של פגיעה עצבית. לטענתו, בשל האיחור באבחון ומאחר שלא ניתן לו טיפול הולם נגרם לו נזק כבד ובלתי הפיך והוא נותר מרותק לכיסא גלגלים, הוא לא מסוגל להניע את רגליו, לא שולט על הסוגרים וסובל מנכות רפואית ותפקודית קשה.

2. לתמיכה בטענותיו הגיש התובע את חוות הדעת של ד"ר ארנון קרני, מומחה בנוירולוגיה. ד"ר קרני קבע כי ההתנהלות בבית החולים היתה לקויה ורשלנית; לו היתה מבוצעת בדיקה נוירולוגית ראויה ניתן היה לאבחן מוקדם יותר את המחלה ולהתחיל כבר באותו היום את הטיפול, וכך למנוע את המשך הפגיעה הנוירולוגית והתחלואה הקשה, ואף למנוע את נכותו במידה חלקית או מלאה. ממסמכי השחרור עולה כי לא נעשה ניסיון להבין או לאבחן מדוע אדם צעיר כמו התובע מופיע עם אצירת שתן.

ד"ר קרני קבע את נכותו של התובע בשיעור של 100% בגין פרפלגיה מוחלטת ו-70% נכות בגין אי שליטה קבועה על השתן. עוד קבע כי הנכות גורמת לו למגבלה קשה בניידות. התובע יזדקק לעזרה סיעודית בפעולות היום-יום, לשימוש בטיפולים במכון חיצוני לעזרה בריקון, ולטיטולים באופן קבוע.

3. הנתבעת מכחישה את הרשלנות המיוחסת לה. הנתבעת הגישה את חוות הדעת של פרופ' נתן בורנשטיין בתחום הנוירולוגיה. לפי חוות דעתו, את נכותו של התובע יש לזקוף לחובת מהלכה הסוער של המחלה. להערכתו, האבחנה בבית החולים וולפסון לא היתה יכולה להקטין את נזקו של התובע באופן מהותי, וגם לאחר התחלת הטיפול בסטרואידים הוחמר מצבו באופן ניכר. פרופ' בורנשטיין מציין כי הממצא הבולט בעניינו של התובע היה אצירת שתן אולם הוא אינו ממצא אופייני למחלה שהתגלתה אצל התובע. פרופ' בורנשטיין מעריך את נכותו הנוירולוגית של התובע בשיעור של 100%. ביחס לנכות בגין אי השליטה על הסוגרים, כתב כי זו אינה בתחום מומחיותו.

4. במהלך הדיון שהתקיים ביום 18.12.19, התבקשו הצדדים להתייחס לאפשרות שימונה מומחה מטעם בית המשפט ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח