חדשות משפטיות

חוזים לרכישה
 
דף הבית > פסקי דין > ת"א (נצרת) 11451-07-18 - הפניקס חברה לביטוח בע"מ נ' נסים איבדאח, החלטה
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ת"א (נצרת) 11451-07-18 - הפניקס חברה לביטוח בע"מ נ' נסים איבדאח

ת"א (נצרת) 11451-07-18

הפניקס חברה לביטוח בע"מ

נ ג ד

נסים איבדאח

בית משפט השלום בנצרת

[16.07.2020]

לפני הבכירה, רים נדאף כבוד השופטת

החלטה

 

1. זוהי בקשה לביטול פסק הדין מיום 21.11.18 שניתן בהעדר הגנה נגד הנתבע בתביעת השיבוב שהוגשה ע"י התובעת בגין תאונה מיום 6.1.18. בפסק הדין חויב הנתבע לשלם לתובעת סך של 150,485 ₪ בצירוף הוצאות משפט ושכ"ט עו"ד.

2. הנתבע טוען כי לא בוצעה לו המצאה כדין. הוא טוען כי הוא נשוי ואב לילד ומתגורר בנצרת ואילו המסירה של כתב התביעה בוצעה לאמו המתגוררת בשפרעם, והוא אף מסוכסך איתה. הוא טוען כי לא ידע על התביעה, לא ידע גם על פסק הדין שניתן נגדו שלא הומצא לו עד היום, עד שביום 12.6.20 קבל הודעה לנייד כי הוטל עיקול על חשבון הבנק שלו. הנתבע טוען כי גם בטופס איסוף מידע שצורף ע"י התובעת לבקשה לקבלת פסק דין נגדו צוין מפורשות שהוא מתגורר בנצרת בעוד שמאישור המסירה ותצהיר המוסר עולה כי ההמצאה כאמור בוצעה לאמו המתגוררת בשפרעם.

3. התובעת מתנגדת לבקשה וטוענת כי הבקשה הוגשה באיחור ניכר שמצדיק את דחייתה, הרי פסק הדין ניתן ביום 21.11.20 ואילו הבקשה הוגשה ביום 26.6.20. לגבי מענו וכתובתו טענה התובעת כי עקב טעות קולמוס צוין בטופס איסוף המידע כי הנתבע מתגורר בנצרת בעוד שבפועל מתגורר הוא בשפרעם בהתאם למיקום ביצוע ההמצאה.

4. התובעת עוד טוענת לגופו של עניין כי נגד הנתבע הוגש כתב אישום בבית המשפט לתעבורה בעכו בגין התאונה נשוא התביעה, ואף הורשע בדין בהעדר הופעה לדיון שם, כך שפסק הדין שם הפך לחלוט ומוכיח את אחריות הנתבע לתאונה.

5. לאחר שעיינתי בבקשה, בתגובה לה ובתשובה לתגובה שוכנעתי כי דין הבקשה להתקבל, ואנמק;

6. אם מוכח לכאורה כי לא בוצעה המצאה כדין של כתב התביעה לנתבע, הרי קמה חובה לבטל את פסק הדין מחמת הצדק, אף ללא שיקול דעת ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח