חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > ת"א (נצרת) 2214-12-14 - מ' ש' נ' א' ש' ואח'
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ת"א (נצרת) 2214-12-14 - מ' ש' נ' א' ש' ואח'

ת"א (נצרת) 2214-12-14

מ' ש'

נ ג ד

1. א' ש'

2. מ' ב' ש'

3. ע' ש'

4. נ' ר' מ'

5. ש' מ'

ע"י ב"כ עו"ד אוריאל שילה

6. רשות מקרקעי ישראל - מחוז צפון

ע"י ב"כ עו"ד הראל טיקטין

7. הסוכנות היהודית לא"י

ע"י ב"כ עו"ד מנחם גדרון

ע"י ב"כ עו"ד יואל הלל

בית משפט השלום בנצרת

[20.09.2019]

כב' השופטת נבילה דלה מוסא, סגנית נשיא

פסק דין

 

במוקד תובענה זו עומד סכסוך בין בני משפחה על אודות הזכויות בנחלה מספר 3 במושב D, מושב עובדים של פועל מזרחי להתיישבות חקלאית שיתופית בע"מ (להלן: "הנחלה").

על אף המלצת בית המשפט לסיים את המחלוקות בין הצדדים בפשרה, וטוב לו היו הצדדים פועלים בהתאם להמלצה זו לאור מהות היחסים ביניהם, הצדדים לא השכילו להגיע ביניהם להסכמות, ולא נותר בידי אלא לתת את פסק הדין.

 

הצדדים לתובענה

1. התובעת מ' ש', היא אשתו של המנוח ה' ש' ז"ל, שהלך לעולמו ב-2009 (להלן: "בעלה המנוח של התובעת" או "ה'"). ה' ז"ל הוא אחיהם של הנתבעים 1-2: א' ש'(להלן: "א'" או "הנתבע 1") ומ' ב' ש' (להלן: "מ' ב' ש'" או "הנתבע 2")- ובנם של ע' ש' (להלן: "ע'" או "הנתבעת 3"), וב' ש' ז"ל.

הנתבעים 4-5-הם בעל ואישה, המתגוררים בנכס הבנוי על שטח הנחלה ושוכרים את הנכס מהנתבע 1 (להלן: "השוכרים" או "הנתבעים 4-5").

הנתבעת 6- רשות מקרקעי ישראל, המהווה גוף סטטוטורי ממשלתי המנהל על פי חוק את מקרקעי מדינת ישראל, ובין היתר, אחראי על ביצוע רישום עסקאות העברת זכויות חכירה במקרקעין, לרבות אלה של האגודה, וחתומה עם הנתבעים 7 ו- 8 על הסכם משולש (להלן: "רשות מקרקעי ישראל").

הנתבעת 7- הסוכנות היהודית, המיישבת, ומנהלת את הרישומים ביחס לזכויות ולשעבודים בנחלה, במסגרת היותה צד להסכם משולש עליו חתומה יחד עם הנתבעות 6 ו-8 (להלן: "הסוכנות היהודית").

הנתבעת 8- D, מושב עובדים של פועל מזרחי להתיישבות חקלאית שיתופית בע"מ- שהיא אגודה שיתופית, המהווה מושב עובדים המאגדת בתוכה את חברי האגודה, וחתומה על ההסכם המשולש עם הנתבעים 6 ו-7 (להלן: "האגודה השיתופית").

...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח