חדשות משפטיות

חוזים לרכישה
 
דף הבית > פסקי דין > ת"א (נצרת) 28041-12-15 - סאלי ניסים רווח נ' ארנון יעקב, החלטה
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ת"א (נצרת) 28041-12-15 - סאלי ניסים רווח נ' ארנון יעקב

ת"א (נצרת) 28041-12-15

סאלי ניסים רווח

ע"י ב"כ עו"ד שלומי אביטן ואלדד סורק

נ ג ד

ארנון יעקב

ארנון עדי

ע"י ב"כ עו"ד אליעד שחם

בית המשפט המחוזי בנצרת

[24.02.2021]

בפני אברהם אברהם כב' הנשיא

החלטה

 

המבקש מכר נכס מקרקעין שלו למשיבים. בין הצדדים התגלע סכסוך, שבעקבותיו הגישו המשיבים את תביעתם שלפניי, ובה עתרו לאכוף על המבקש את החוזה, ולפצותם על הפרתו.

ביום 09.03.217 ניתן פסק דין שקיבל את התובענה על שני ראשיה. בפסק הדין מיניתי את בא כוח המשיבים ככונס נכסים לשם אכיפת החוזה.

בחלוף למעלה משנתיים מפסק הדין הגיש המבקש בקשה למתן הוראות, ובה פרש שורה ארוכה של טענות כנגד כונס הנכסים והמשיבים. בין היתר טען המבקש, כי המשיבים מתגוררים בנכס מאז 2014 בלא ששילמו לו דמי שימוש ראויים. את חוזה המכר הם לא מקיימים, ונותרו חייבים לו כחצי מיליון ₪. הוא ביקש להורות לכונס הנכסים לפרט את הפעולות שעשה עד כה, ליתן פרטים אודות ההלוואה שקיבלו המשיבים כנגד משכנתא שרשמו על הממכר, אישורי מיסי בקשר עם העסקה, מצב כספי של הכינוס, תמונת המצב בתיק פשיטת הרגל של המשיב 1, ולהורות לכונס לגבות דמי שימוש מהמשיבים.

כונס הנכסים נתן את תשובתו לבקשה, ובה פרס פעילותו במסגרת הכינוס. בין היתר נאמר בתשובת הכונס, כי מתוך התמורה המוסכמת בסך של 1,250,000 ₪ קיבל המבקש עד כה סך כולל של 788,000 ₪ (עובר להגשת התביעה), ונותר לתשלום סך 462,000 ₪. משלא שולמו סכומי הכסף שהיה על המשיב לשלם למבקשים על פי פסק הדין (פיצויים על ההפרה, והוצאות בערכאה זו ובבית המשפט העליון), פתחו המשיבים תיק הוצאה לפועל נגד המבקש. הליכי הגבייה לא הניבו דבר. המשיבים נטלו הלוואה בסך של 470,000 ₪ מאת בנק כנגד משכנתא שנרשמה על הממכר. הסכום נותר בחשבון נאמנות ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח