חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > ת"א (נצרת) 31684-05-19 - מאיר כליפה נ' אברהם יצחק בעמ, החלטה
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ת"א (נצרת) 31684-05-19 - מאיר כליפה נ' אברהם יצחק בעמ

ת"א (נצרת) 31684-05-19

מאיר כליפה

נ ג ד

אברהם יצחק בעמ

בית משפט השלום בנצרת

[10.02.2020]

כבוד השופט אלעד טל

החלטה

 

 

לפני בקשה לדחיה על הסף של התביעה בשל טענת התיישנות.

1. עסקינן בתובענה כספית שהגיש התובע כנגד הנתבעת ביום 11.5.19, בגין כספים שנותרה חייבת לו עבור עבודות בניה ותשתית שביצע בעבורה באתר תחנת הגז PRMSדליה.

2. לטענת התובע, ביום 22.5.13, נערך בינו לבין הנתבעת הסכם לביצוע עבודות פיתוח, תשתית ובניה, על בסיס כתב כמויות , כאשר על הנתבעת היה להעביר לו 85% מהתמורה בגין העבודות שיבצע, בהתאם להסכם. בהסכם גולמה הפחתת הרווח היזמי לנתבעת, הקבלן הראשי, בשיעור 15%, כך שכתב הכמויות שצורף להסכם כלל את מלוא התמורה המגיעה לתובע. עוד הוסכם, שבגין כל תוספת, עבודות חריגות, יקבל התובע סך של 83% מהתמורה שתיקבע בגינן בין מזמין העבודה לבין הנתבעת. התובע ביצע את העבודה כולל תוספות ועבודות חריגות, לשביעות רצונה של הנתבעת, ואולם בחשבון הסופי שערכה הנתבעת היא החסירה עבודות, שינתה כמויות, מחירים והגדרות וביצעה קיזוזים והעברות מסעיף לסעיף.

3. מיד עם קבלת החשבון פנה התובע לנתבעת בדרישה לקבל לידיו את החשבון הסופי שנערך בין הנתבעת למזמינת העבודה, אולם סורב.

4. זאת ועוד, הנתבעת ניצלה את נסיבותיו האישיות, מצוקתו הבריאותית והנפשית, שגרמו לו להסכים לבוררות בינו לבין הנתבעת, כאשר הבורר הינו מנהל הנתבעת אברהם יצחק.

5. לטענת התובע, בשל גזילת זכויותיו ע"י הנתבעת, הוא נקלע למצוקה כלכלית, ונאלץ לבקש מביהמ"ש הגנה מפני נושיו, ולכן חלף זמן עד שהוגשה התביעה. לטענתו, על הנתבעת לשלם לו סך של 1,729,203 ש"ח, בגין העבודות שביצע בהתאם להסכם בין הצדדים .

6. בכתב ההגנה טענה הנתבעת כי התביעה התיישנה. לטענתה, הסכם ההתקשרות בין הצדדים מכוחו התביעה, שנחתם בין הצדדים ביום 22.5.13, קובע כי ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח