חדשות משפטיות

חוזים לרכישה
 
דף הבית > פסקי דין > ת"א (נצרת) 3799-05 - פרג' ח'מיסה ואח' נ' מכון המורה לטיפוח וקידום מקצועי בע"מ ואח', פסק דין
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ת"א (נצרת) 3799-05 - פרג' ח'מיסה ואח' נ' מכון המורה לטיפוח וקידום מקצועי בע"מ ואח'

ת"א (נצרת) 3799-05

1. פרג' ח'מיסה

2. חלא ח'מיסה

נ ג ד

1. מכון המורה לטיפוח וקידום מקצועי בע"מ

2. מוחמד חסין חביבאללה

3. אחלאס חביבאללה

4. אמיר חביבאללה

5. ראמי חביבאללה


בית משפט השלום בנצרת

[23.06.2009]


כב' השופט ערפאת טאהא

 

פסק דין

 

רקע עובדתי

1.    התובעים הם בני זוג תושבי העיר חיפה. התובע מס' 1 (להלן:"התובע") מחזיק בתואר ראשון בהנדסה ותואר שני בהוראת המדעים מהטכניון. התובעת מס' 2 (להלן:"חלא") מחזיקה בתואר ראשון בשפה הערבית וחינוך מאוניברסיטת חיפה ותואר שני בחינוך מאוניברסיטת ת"א.

2.    בשנת 2000 פרסמה הנתבעת 1 (להלן:"מכון המורה") עלון בו נכתב, כי היא מארגנת לימודים לתואר שלישי באוניברסיטת מוסקבה ברוסיה במקצועות החינוך, הפסיכולוגיה והסוציולוגיה. עוד נרשם, כי משך הלימודים הוא שלוש שנים, וכי הלימודים מתקיימים אך ורק במוסד האם עם הנחיה ממרצים של האוניברסיטה.

3.    במהלך שנת 2000 פנו התובעים לנתבע מס' 2 (להלן:"הנתבע"), המנהל בפועל של מכון המורה, וביקשו ללמוד לתואר שלישי בחינוך באוניברסיטת מוסקבה. לצורך רישומם ללימודים שילמו התובעים לנתבע סכום של 25,425 ₪ כל אחד.

4.    בשלב מסויים במהלך הלימודים, הוזמנו התובעים ליחידה לחקירת הונאה במשטרת ישראל, לאחר שנתפסו בידי אדם בשם סמיר עותמאן מסמכים מזוייפים מאוניברסיטת מוסקבה על שמם. מייד לאחר מכן פנו התובעים לבא כוחם דהיום, וביקשו לברר את מעמדם. לתדהמתם, הם קיבלו מכתב מאוניברסיטת מוסקבה מיום 18/02/05, לפיו הם מעולם לא היו רשומים כסטודנטים באוניברסיטה.

5.    לאור תשובת האוניברסיטה והחקירה המשטרתית אליה נקלעו בעקבות רישומם ללימודים בחו"ל, הגישו התובעים את תביעתם דנן נגד מכון המורה לטיפוח וקידום מקצועי בע"מ, הנתבע מס' 1 שדרכו נרשמו ללימודים בחו"ל, נגד מוחמד חוסין חביבאללה, המנהל בפועל של המכון, נגד אח'לאס חביבאללה, הנתבעת מס' 3 בהיותה המנהלת הרשומה של מכון המורה ונגד אמיר וראמי חביבאללה, הנתבעים 4 ו-5, בהיותם בעלי חלק ממניות מכון המורה.

6.    במהלך ישיבת יום 24/11/08 וגם בסיכומיו ביקש ב"כ התובעים למחוק את התביעה נגד הנתבעים 4 ו-5, ולפיכך הדיון בפסק דין ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח