חדשות משפטיות

חוזים לרכישה
 
דף הבית > פסקי דין > ת"א (נצרת) 62095-07-14 - עימראן חרבג'י נ' ענאן פאהום
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ת"א (נצרת) 62095-07-14 - עימראן חרבג'י נ' ענאן פאהום

ת"א (נצרת) 62095-07-14

עימראן חרבג'י

נ ג ד

ענאן פאהום

בית משפט השלום בנצרת

[01.06.2020]

כבוד השופטת עינב גולומב

פסק דין

 

עניינה של התביעה במיזם לניהול עסק לייצור ושיווק מאפים באיטליה, בו חברו התובע, הנתבע ואדם נוסף. השותפות בין הצדדים לא עלתה יפה והגיעה לסיומה בנסיבות שיתוארו להלן. על רקע זה הוגשה תביעתו של התובע נגד הנתבע, בה מבוקש סעד כספי בגין תשלומים שלטענת התובע הובטחו לו עבור פעילותו בעסק; בגין החלק המגיע לו מהכנסות העסק; בגין הוצאות שהוציא אגב פעילותו בעסק ובגין נזק לא ממוני. כל אלה מצטברים, לפי כתבי התביעה, לסך של 827,000 ש"ח, הוא סכום התביעה.

 

רקע:

1. בשנת 2008 חבר התובע, עו"ד במקצועו, לנתבע ולאדם נוסף בשם כמאל מהואש (להלן - כמאל) לצורך שותפות בעסק לייצור מוצרי מאפה באיטליה.

2. העסק הוא בבעלות שותפות הרשומה באיטליה. באותה עת היו שותפים בה הנתבע וגורמים נוספים. על רקע קשיים כלכליים אליהם נקלע העסק, פעל הנתבע לאיתור שותפים חדשים אשר יבואו בנעליהם של שותפיו המקוריים. שותפים כאמור נמצאו בדמות התובע וכמאל.

3. ביום 24.7.2008 חתמו השלושה (התובע, הנתבע וכמאל) על הסכם שכותרתו "הסכם מייסדים" (להלן - ההסכם). יאמר מיד כי לפי ההסכם אמורים היו הצדדים לו להקים חברה, אולם בפועל אין עוד חולק כי מדובר בשותפות רשומה ולא בחברה וכי ההסכם נועד להסדיר את כניסת התובע וכמאל כשותפים בשותפות במקום חלק מהשותפים הקודמים בה. כך אכן נעשה, תוך שהנתבע וכמאל נרשמים כשותפים כלליים בשותפות והתובע כשותף מוגבל (נספח 18 לתצהיר התובע).

4. בהסכם צוין כי כמאל הוא בעל ניסיון והכשרה בייצור דברי מאפה והפעלת בתי מאפה וכן בעל האמצעיים הכספיים להשקיע בעסק לצורך הפעלתו מחדש. אשר לתובע, לפי האמור בהסכם, הוא בעל ידע וניסיון לצורך שיווק מוצרי המאפה בהינתן בין היתר שליטתו בשפה האיטלקית וקשריו.

...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח