חדשות משפטיות

חוזים לרכישה
 
דף הבית > פסקי דין > ת"א (נתניה) 59102-11-19 - עירית כפר יונה נ' יפה סעאת ואח', החלטה
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ת"א (נתניה) 59102-11-19 - עירית כפר יונה נ' יפה סעאת ואח'

ת"א (נתניה) 59102-11-19

עירית כפר יונה

נ ג ד

1. יפה סעאת

2. ארמונד סעאת

בית משפט השלום בנתניה

[28.02.2021]

כבוד השופטת מרי יפעתי

החלטה

 

1. לפני בקשת הנתבעת, עיריית כפר יונה (להלן: "המבקשת" או "הנתבעת" או "העירייה"), לסילוקה על הסף של תביעת בני הזוג, ה"ה ארמונד ויפה סעאת (להלן: "המשיבים" או "התובעים") נגדה משום העדר סמכות עניינית, העדר יריבות וטעות בסעד המבוקש.

2. בשים לב לחשיבות העניין לבחינת הבקשה, יובהר כי עסקינן בתובענה למתן צו עשה לחייב את העירייה "לעקור ו/או לכרות ו/או להעתיק" עץ פיקוס בנימינה עבות ובא בימים, אשר נמצא בשטח מקרקעין בבעלות העירייה בסמיכות לביתם של התובעים. לטענת התובעים העץ מהווה מטרד של ממש ויש לפעול לסילוקו לאלתר.

3. לטענת העירייה, הסמכות להורות על כריתתו או העתקתו של עץ מסורה לפקיד היערות בהתאם לפקודת היערות. פקיד היערות כבר דן בעניינו של העץ, ומשלא התיר את כריתתו של העץ, היה על התובעים לפעול להגשת עתירה מנהלית נגד החלטתו לבית המשפט לעניינים מנהליים בתקיפה ישירה, כמי שלטענתם נפגעו מן ההחלטה.

4. עוד טענה הנתבעת כי אף הסעד לו עותרים התובעים הוא שגוי מעיקרו, שכן לנתבעת אין כל סמכות לקבוע מה יעלה בגורל העץ, ואפילו יינתן הסעד המבוקש על ידי בית המשפט, אין העירייה רשאית לקיים סעד שכזה. לכל היותר ניתן לפנות לבית המשפט בעתירה להורות לעירייה לפנות לפקיד היערות, אך אין בכך כל טעם, שכן התובעים רשאים לפנות בעצמם כמי שנפגעו מהחלטתו.

5. התובעים בתשובתם טענו כי בקשה לרישיון כריתה יכול להגיש רק בעל הקרקע, ומכאן שלטענתם אין באפשרותם להיוושע ללא פנייה של העירייה, וכך אף קבע פקיד היערות במענה לפנייתם אליו. בנסיבות אלו, לא ניתן להותיר את התובעים ללא כל מענה, ויש להותיר את התובענה על כנה. עוד לטענת התובעים, פנייתם לעירייה אינה בכובעה כרשות מקומית, כי אם כבעל מקרקעין שכן אשר במקרקעיו מטרד ליחיד ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח