חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > ת"א (נתניה) 7439-05 - יונתן אולנובסקי נ' מדינת ישראל, פסק דין
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ת"א (נתניה) 7439-05 - יונתן אולנובסקי נ' מדינת ישראל

ת"א (נתניה) 7439-05

יונתן אולנובסקי

נ ג ד

מדינת ישראל


בית משפט השלום בנתניה

[31.08.2009]


כב' השופטת ד"ר איריס רבינוביץ ברון


בשם התובע – עו"ד יעקב מנקין

בשם הנתבעת – עו"ד גיל בילבסקי

 

פסק דין

 

מבוא

1.    התובע, יונתן אולנובסקי, הגיש כנגד מדינת ישראל ומשטרת ישראל תביעה לפיצוי בגין כאב וסבל ועוגמת נפש על רקע אירוע מיום 14.8.05. אין טענה לנכות.

ביום 30.10.06, במסגרת דיון שהתקיים בפני כבוד השופטת הדס עובדיה, הודיע ב"כ התובע כי הוא מסכים כי התביעה כנגד המשטרה תימחק משמדובר בחלק מהמדינה ומשכך התביעה הינה כנגד המדינה בלבד (להלן: "הנתבעת").

התובע טוען בכתב התביעה כי ביום 14.8.05, סמוך לשעה 23:00, הוא שהה באיזור הישוב שבי שומרון והשתתף בהפגנה שקטה וחוקית כנגד "תוכנית ההתנתקות".

לטענתו, לאחר שהתקיים דין ודברים בינו לבין קצין צה"ל אשר ביקש ממנו לפנות את האיזור בשל העובדה שהאיזור הוכרז כשטח צבאי סגור, פנה קצין צה"ל לשוטרי היס"מ שהיו באיזור וביקש מהם לעצור את התובע.

לפי הנטען בכתב התביעה, בין חמישה לעשרה שוטרי יס"מ שנכחו באירוע, גררו אותו אל מעבר לניידת שם חנקו אותו והיכו אותו מכות קשות בכל חלקי גופו, באופן ברוטלי ואכזרי, עד שאיבד את הכרתו.

כמו כן נטען כי בשעה שהתובע איבד את הכרתו, סירבו השוטרים באופן לא ברור לאפשר לרופא שהיה במקום, ד"ר פז, לבדוק את התובע וליתן לו עזרה ראשונה דחופה ורק לאחר 40 דקות הוזמן אמבולנס שפינה את התובע לבית החולים.

התובע טען כי אחריות הנתבעת נובעת ממספר עילות, ביניהן: תקיפה, כליאת שווא ורשלנות וטען כי השוטרים ביצעו בו "לינץ".

הנתבעת, בכתב ההגנה, הכחישה את העובדות כפי שנטענו ע"י התובע. לטענתה, ביום האירוע התובע ניסה לעקוף מחסום המכונה בשם "מחסום החביות" שבצומת שבי שומרון אשר נועד למנוע כניסת אזרחים. כמו כן טענה כי התובע לא נשמע להוראות החיילים והקצינים שהיו במקום אשר ביקשו ממנו לחזור על עקבותיו ולהתפנות מהמקום והתובע המשיך וניסה להיכנס לשטח שהיה שטח צבאי סגור האסור לכניסה.

...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח