חדשות משפטיות

חוזים לרכישה
 
דף הבית > פסקי דין > ת"א (עכו) 16812-11-18 - סעד נאסר נ' הראל חברה לביטוח בע"מ
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ת"א (עכו) 16812-11-18 - סעד נאסר נ' הראל חברה לביטוח בע"מ

ת"א (עכו) 16812-11-18

סעד נאסר

נ ג ד

הראל חברה לביטוח בע"מ

בית משפט השלום בעכו

[16.12.2020]

כבוד השופט עמית רוזינס

החלטה

 

 

1. לפני בקשת הנתבעת לפסול את המומחה בתחום השמאי שמונה מטעם בית המשפט, לצורך הערכת נזקי שריפה, ולהוציא את חוות דעתו מתיק בית המשפט.

זאת מהטעם שהמומחה נפגש "במעמד צד אחד" עם התובע, בביתו, לפני מתן חוות הדעת, מבלי לתאם את הביקור עם ב"כ הנתבעת או השמאי מטעמה. נטען, כי אין מדובר בטעות, אלא, במעשה מכוון של המומחה.

עוד טענה המבקשת, כי נפלו כשלים מהותיים בגוף חוות הדעת. לטענתה, המומחה "עשה מלאכתו קלה" וכלל סעיפים רבים שבמחלוקת כאילו אינם במחלוקת. בנוסף, התמונות שציין המומחה שצילם במהלך ביקורו בנכס לא צורפו לחוות הדעת.

בנוסף טענה הנתבעת, כי המומחה חסר מומחיות בנושאי מבנה ותכולה. המבקשת הפנתה לחוות הדעת שם ציין המומחה כי עיין במאגרי מחירים. לטענת המבקשת, עיון "במאגרי מידע אינטרנטיים עלומים" לצורך קביעת לב ליבה של המחלוקת, אינו מקיים את הדרישה הבסיסית ממומחה.

2. הבקשה הועברה לתגובת המומחה. בתגובתו, הסביר המומחה, כי ערך את הביקור בנכס בנוכחות המשיב בלבד, לאחר ששוחח עם ב"כ המבקשת וזה אמר לו, כי מכיוון שהנזק נגרם לפני שנים רבות, אין לדעתו כל טעם או משמעות לביקור בנכס, וכי נוכחותו בביקור אינה נדרשת. לכן תאם את הביקור בנכס מול התובע בלבד.

למקרה שנפלה אי הבנה בינו לבין ב"כ הנתבעת, המומחה הציע לערוך ביקור נוסף בנכס, ולעדכן את חוות הדעת אם ייווצר צורך בכך, מבלי לגבות שכר טרחה נוסף.

המומחה חזר ופירט את פרטי השכלתו וניסיונו המקצועי בתחום השמאות ובתחום הבניין והבהיר, כי ערך מאות רבות של חוות דעת בנושאי מבנה ותכולה עבור נכסים שונים ומגוונים, לרבות במקרים של שריפות כולל מטעם בית המשפט .

3. המשיב התנגד לבקשה וטען, כי בנסיבות שתוארו בתגובת המומחה, לא נפל פגם בהתנהלות המומחה, כי המבקשת לא הצביעה על עילה לפסילת ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח