חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > ת"א (עכו) 64558-02-15 - אחסאן חמדאן נ' ריאד כרום, החלטה
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ת"א (עכו) 64558-02-15 - אחסאן חמדאן נ' ריאד כרום

ת"א (עכו) 64558-02-15

אחסאן חמדאן

ע"י ב"כ עו"ד חוסאם סבית

נ ג ד

ריאד כרום

ע"י ב"כ עו"ד פאיז טאפש

בית משפט השלום בעכו

[24.09.2019]

כבוד השופטת דנה עופר

החלטה

 

1. התובע הגיש בקשה על פי פקודת ביזיון ביהמ"ש ובמסגרתה טען, כי "נכון להיום טרם עמד הנתבע בפסק הדין האמור ואף במאמר מוסגר יצוין כי טרם שילם את ההוצאות שהושתו עליו". טענה זו התייחסה להוראה שבפסק הדין מיום 17.6.18, לפיה נדרש הנתבע להרוס את הסככה החודרת לתוך חלקה 115, וכן נאסר עליו להקים מבנה כזה מחדש, אלא אם ניתן בידיו היתר בנייה כדין (ראה סעיף 1 לנימוקי הבקשה על פי פקודת הביזיון, מיום 3.7.19).

לבקשה אמורות היו להיות מצורפות תמונות לתמיכה בנטען, אולם תמונות לא צורפו. בהודעה שהוגשה על פי החלטתי מיום 3.7.19 צורפה תמונה, לא צבעונית ולא ברורה (ולעניין זה ראה ההחלטה מיום 8.7.19).

2. הנתבע טען בתגובתו, כי ההוצאות שולמו זה מכבר, ולראייה צורפה קבלה ממשרד ב"כ התובע. כן טען הנתבע, כי הודיע לביהמ"ש שהרס את הסככה עוד בטרם מתן פסק הדין (ובסמוך לאחר שהתקבלה חוות דעת המומחה אשר המליץ על כך).

3. על כך השיב התובע בתשובה לתגובה (מיום 2.9.19), כי אכן ההוצאות שולמו והסככה פורקה, "אך לא לכך כיוונה הבקשה לפי פקודת ביזיון ביהמ"ש". הבקשה כוונה, על פי הנטען בתשובה לתגובה, להפרתה של הוראת ביהמ"ש המחוזי, אשר ניתנה במסגרת פסק הדין בערעור (מיום 14.1.19), ולפיה על הנתבע להשיב לידי התובע שטח של 1.11 מ"ר. לטענת התובע - "המשיב לא טרח להשיב את החזקה בשטח זה לידי המבקש ומכאן בקשה זו שכן קיימים בנייה וגדר בשטח זה אשר בוצעו על ידי המשיב וללא הריסת הבנייה והגדר לא ניתן להשיב את השטח הנ"ל לידי המבקש".

4. לאחר שעיינתי היטב בבקשה, בתגובה ובתשובה לתגובה, אני רואה לנכון לדחות את הבקשה, מהטעמים הבאים:

...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח