חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > ת"א (עפולה) 11306-10-15 - פלוני נ' א.י. אדיר - ברזל בנין וחומרי בניה בע"מ ואח', פסק דין
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ת"א (עפולה) 11306-10-15 - פלוני נ' א.י. אדיר - ברזל בנין וחומרי בניה בע"מ ואח'

ת"א (עפולה) 11306-10-15

פלוני

נ ג ד

1. א.י. אדיר - ברזל בנין וחומרי בניה בע"מ

2. הפניקס חברה לביטוח בע"מ

בית משפט השלום בעפולה

[26.03.2020]

כבוד השופטת, סגנית יפעת מישורי הנשיא

פסק דין

 

 

מבוא וטענות הצדדים בתמצית

1. בפניי תביעה לפיצוי כספי בגין נזקי גוף נטענים כתוצאה מתאונת עבודה.

2. לטענת התובע, ביום 30.12.14 ובמהלך יום עבודתו אצל הנתבעת 1, עף מוט ברזל לעבר עינו הימנית. כתוצאה מכך, איבד את ראייתו בעין זו. לטענתו, התאונה אירעה באשמת הנתבעת 1 אשר לא פעלה כפי שנדרש ממעביד סביר בנסיבות העניין. התובע הגיש חוות דעת רפואית הערוכה על ידי ד"ר מיכאל היימס. לפיה נותרה לתובע נכות בשיעור משוקלל של 35% לצמיתות וזאת בגין איבוד ראיה בעין ימין וכן הצטמקות העין.

3. לטענת הנתבעות 1 - 2, מכחישות את טענות התובע לרבות עצם האירוע ונסיבות התאונה וטוענות כי הנזקים הנטענים נגרמו בשל רשלנותו הבלעדית של התובע, אשר התבטאו בין היתר במעשים ובמחדלים כגון: הפרת חובות והוראות בטיחות בעבודה, עבודה בניגוד להדרכה ולהנחיות שקיבל, תוך נטילת סיכון עצמי. ועל כן יש מקום לקבוע אשם תורם משמעותי. עוד לטענתן, לא היה מצידן ומטעמן רשלנות, התרשלות ו/או הפרת חובה חקוקה וכי הן נהגו בזהירות ובסבירות ועשו את כל המוטל עליהן בנסיבות העניין. ד"ר סגל מטעמן, טען כי לתובע נותרה נכות צמיתה בשיעור של 30%.

4. מטעם בית המשפט מונה פרופ' בנימין מילר, מומחה לרפואת עיניים. המומחה בדק ומצא כי נותרה לתובע נכות צמיתה בשיעור של 30% וזאת כתוצאה מאיבוד הראיה. כן קבע המומחה, כי הצטמקות העין מוסיפה אחוזי נכות של 5% ובסך הכול נכות צמיתה משוקללת בשיעור של 33.5%.

5. דיוני הוכחות התקיימו בימים 24.10.2019 ו- 12.1.2020. התובע העיד בעצמו וכן העיד מטעמו מומחה בטיחות, המהנדס אשר אסבן (להלן- "אסבן"). מטעם הנתבעת העידו מומחה בטיחות, המהנדס סלים סעדי (להלן- "סעדי") ומר יעקב (קובי) כהן, מנהל העבודה (להלן- "מנהל העבודה"). התביעה סיכמה טענותיה בעל פה בדיון הקבוע ליום 12.1.2020, לאחר מכן הוגשו סיכומים בכתב ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח