חדשות משפטיות

חוזים לרכישה
 
דף הבית > פסקי דין > ת"א (פתח-תקוה) 3949-07 - אליעזר דאובה ואח' נ' מינהל מקרקעי ישראל-מחוז מרכז, פסק דין
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ת"א (פתח-תקוה) 3949-07 - אליעזר דאובה ואח' נ' מינהל מקרקעי ישראל-מחוז מרכז

ת"א (פתח-תקוה) 3949-07

1. אליעזר דאובה

2. חיים פארג'

נ ג ד

מינהל מקרקעי ישראל-מחוז מרכז

בית משפט השלום בפתח-תקוה

[4.06.2012]

כב' השופטת חנה קיציס

פסק דין

 

1. התובעים הגישו תביעה לתשלום סך של 1,000,000 ₪ בגין נזקים שנגרמו להם לאחר שהמינהל פרץ מכולה בה אוחסנו גרעיני חיטה שיועדו לקמח "מצה שמורה", ובכך נפסלו הגרעינים לייעודם זה.

2. התובע 1 מתמחה בטחינת קמח למצה שמורה באמצעות רחיים של יד, ומשווק תוצרתו בעיקר למגזר החרדי-ליטאי ולמגזר החרדי-ספרדי. התובע 2 הינו אחיו של בעל עסק למכירת עוגות ומוצרי מאפה הקרוי "מאפית התחנה".

בקיץ 2005 התקשרו שני התובעים במיזם משותף. במסגרת מיזם זה רכשו התובעים 25 טון גרעיני חיטה מלאה שנקצרו במיוחד לשם טחינתם ברחיים של יד, בפיקוח אנשי בד"ץ בית יוסף שהוא, לטענת התובעים, הגוף העליון בעדה החרדית ספרדית תחת הכשר הרב עובדיה יוסף.

3. על-פי גירסת התובעים, המיזם המשותף נרקם לאחר שהתובע 1 קיבל את התחייבות בד"ץ בית יוסף כי "כל הסרים למרותו של הרב עובדיה יוסף או לחצרו" ירכשו את הקמח המיוחד מהתובעים, התחייבות שניתנה בהתבסס על המוניטין שרכש לעצמו התובע 1. עוד גורסים התובעים כי הכשרת החיטה לשם עמידתה בתנאי ההכשר של בד"ץ בית יוסף, הצריכה מספר הליכים מיוחדים שכוללים, בין היתר, ליווי ושמירה על החיטה מעת קצירתה, הפרשת מעשר כהלכה, אצירתה של החיטה בשקים חתומים ואיחסונה במכולה שאורכה 12 מטרים ורוחבה 2.5 מטרים שנרכשה והוכשרה לשם כך. לקראת העברת החיטה לטחינה איחסנו התובעים את כל מלאי הגרעינים במכולה כחולה, שהונחה במגרש אותו חכר דודו של התובע 2, מר יהודה סורני (להלן: "מר סורני") ממינהל מקרקעי ישראל, מגרש הידוע כגוש 6364 חלקה 52 באזור התעשייה קרית אריה בפתח תקווה.

4. ביום 7.9.05 הגיעו פקחים של מינהל מקרקעי ישראל למקום שבו הוצבה המכולה על מנת להזיזה בעזרת מנוף, מספר מטרים לעומק המגרש שחכר מר סורני. אך בשל כובד משקלה של המכולה נאלצו הפקחים לפרוץ את המכולה, ולהשליך ממנה כ- 150 שקים בכדי להפחית ממשקלה.

לאחר הזזת המכולה ערמו פקחי המינהל סוללת חול בקו המשיק למיקומה החדש של המכולה, והציבו במקום חמישה שלטים המציינים כי "הכניסה לשטח אסורה" וכי "הנכנס לשטח עושה זאת על אחריותו וישא בתוצאות".

...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח