חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > ת"א (פתח-תקוה) 47572-11-17 - שמואלי אילנה איילה נ' דלתא קפיטל גרופ בע"מ, פסק דין
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ת"א (פתח-תקוה) 47572-11-17 - שמואלי אילנה איילה נ' דלתא קפיטל גרופ בע"מ

ת"א (פתח-תקוה) 47572-11-17

שמואלי אילנה איילה

ב"כ - עו"ד אריק אמיר הנתבעת

נ ג ד

דלתא קפיטל גרופ בע"מ

ב"כ - עו"ד חיה מוטס התובעת

בית משפט השלום בפתח-תקוה

[26.05.2020]

כבוד השופט אמיר לוקשינסקי-גל

פסק דין

 

עניינה של התביעה הינה טענת התובעת להסכמה בעל פה בהתבסס על הצעה של ב"כ הנתבעת - בעת ששימש ככונס נכסים על כספי ירושה שהתובעת הייתה זכאית להם בסך 96,000 ₪ ושהיו ממושכנים לטובת הנתבעת - לכך שלאחר שיתקבלו כספי הירושה הוא יעביר מחציתם לידי התובעת (ראו סעיף 19 לכתב התביעה, וכן הבהרת ב"כ התובעת בעמ' 3, ש' 23-24, וכן עמ' 8 ש' 24-25).

לפי הטענה, ההסכם הושג בעת הפסקה בדיון שהתקיים ביום 2.12.12 בפני רשם ההוצאה לפועל, בשיג ושיח שהתנהל מחוץ לאולם, בין התובעת, ב"כ הנתבע, וב"כ התובעת דאז מטעם הסיוע המשפטי עו"ד ביתן.

ברם, אף אם לצורך הדיון הייתי יוצא מנקודת הנחה שהיה דין ודברים לעניין העברת מחצית מכספי הירושה (ולמען הסר ספק איני קובע זאת) ואף אם הייתי מניח שהסכם כאמור לו נכרת היה אכיף, הרי לא הוכח שנכרת הסכם כלשהו בין הצדדים ואף לא הוכח שהתובעת מילאה את חלקה בהסכם, ולמעשה הוכח ההיפך מכך. התובעת עצמה ציינה בעדותה כי לא דובר בהסכמה, אלא בהצעה שהיא ביקשה לבחון אותה בין הייתר באמצעות עו"ד ביתן (ר' למשל בעמ' 15 ש' 21-22, 26-27; עמ' 17 ש' 35; עמ' 18 ש' 4, 32). כן ציינה כי התמורה שהיא כביכול נדרשה לתת, הסכמה למימוש המשכון על כספי הירושה, לא ניתנה על ידה, והמשכון מומש בסופו של יום מבלי שנמסרה הסכמתה (עמ' 22 ש' 28). די בכך כדי לשלול מהתובעת עילה לאכיפת ההסכם הנטען. יצוין כי לא נטען מעולם כי דובר בהתחייבות חד צדדית מצד הנתבעת או בא כוחה להעביר מחצית מכספי הירושה, ואף אין כל היגיון שהנתבעת שאינה מתנדבת אלא גורם מסחרי העוסק במתן הלוואות חוץ בנקאיות, תסכים להענקת מתנה ללא תמורה כלשהי.

...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח