חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > ת"א (פתח-תקוה) 48803-12-15 - משה מואיס ברזילי נ' מומי ביטון ואח', פסק דין
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ת"א (פתח-תקוה) 48803-12-15 - משה מואיס ברזילי נ' מומי ביטון ואח'

ת"א (פתח-תקוה) 48803-12-15

משה מואיס ברזילי

נ ג ד

1. מומי ביטון

2. אסתר ביטון

3. רונית ביטון

בית משפט השלום בפתח-תקוה

[31.05.2019]

כב' השופטת הבכירה ניצה מימון שעשוע

פסק דין

 

בפני כתב תביעה מתוקן שהוגש נגד שלושת הנתבעים - בני זוג מבוגרים (להלן: מומי, אסתר) ובתם הבגירה (להלן: רונית). התביעה נוגעת לסדרת הלוואות שנטלה מהתובע בתם השניה של מומי ואסתר, ואחותה של רונית, ענבל ברגר (להלן: ענבל).

התובע טוען כי ענבל לוותה ממנו בשנים 2011-2014 כספים רבים בסדרת הלוואות, והיתה אמורה להחזיר כ-700,000 ₪ כולל ריבית. נטען כי במסגרת הסכם הלוואה שנערך בין התובע לענבל ביולי 2014, באמצעות עורכת דין מטעם התובע (להלן: הסכם ההלוואה), מסרה לו ענבל שיק משוך מחשבון הבנק של מומי ע"ס 600,000 ש"ח. השיק הוצג על ידו לפרעון באוקטובר 2015, לאחר שענבל לא עמדה בפרעון הסכם ההלוואה.

כן מסרה לו ענבל קודם לכן, במהלך מסכת ההלוואות שנטלה ממנו מעת לעת, שיקים נוספים של הנתבעים לבטחון (צורפו לתצהירו), אשר לא הוצגו על ידו לפרעון.

הטענות כנגד הנתבעים בכתב התביעה היו שהם ידעו שענבל, השקועה בחובות כבדים עקב הליך גירושין קשה שהביא להתמוטטותה הכלכלית, עושה שימוש בשיקים שלהם ומוסרת אותם כבטחון/לפרעון לתובע כנגד ההלוואות שהיא נוטלת ממנו, כי איפשרו זאת ביודעין או בעצימת עינים, ולמצער ברשלנות, ועל כן עליהם לשאת בחובה של ענבל. בסיכומי התובע נזנחו הטענות לקשירת קשר להונות את התובע, גזל או תרמית, ונותרה טענת הרשלנות לגבי פנקסי השיקים של הנתבעים שהוחזקו בהישג ידה של ענבל, אשר התגוררה תקופה מסויימת בבית ההורים.

יצויין כי התביעה החלה ב-10/15 כבקשה לביצוע השיק ע"ס 600,000 ש"ח שנמשך מחשבון מומי וחולל מחמת אכ"מ והוראת ביטול.

מומי הכחיש בהתנגדותו לביצוע השיק את חתימתו על השיק. הגרפולוגית שמונתה על ידי בית המשפט, גב' סימה אנקונה, קבעה כי הכתב והחתימה על השיק הינם של ענבל. עובדה זו אינה שנויה במחלוקת.

בעקבות גילוי עובדה זו, ביקש התובע לתקן את כתב התביעה מתביעה שטרית נגד מומי לתביעה אזרחית נגד שלושת הנתבעים, בעילות המפורטות לעיל.

...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח