חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > ת"א (קריות) 29623-12-18 - פלוני נ' עיריית שפרעם
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ת"א (קריות) 29623-12-18 - פלוני נ' עיריית שפרעם

ת"א (קריות) 29623-12-18

פלוני (קטין)

נ ג ד

עיריית שפרעם

בית משפט השלום בקריות

[19.07.2020]

כבוד השופטת פנינה לוקיץ

פסק דין

 

הצדדים הסמיכוני לפסוק בתביעה זו בהתאם להוראת סעיף 79א' לחוק בתי המשפט.

המדובר בתביעה לפיצוי בגין נזקי גוף שנטען כי נגרמו לתובע, תלמיד בית ספר יליד 2006, בעת שרכב על אופניו ביום 22.11.16 בשכונת מגוריו בשפרעם, נתקל במפגע שהיה בכביש וכתוצאה מכך, נפל מאופניו וראשו הוטח על הארץ בעוצמה רבה.

לטענת התובע, התאונה ארעה בשל ליקוי בכביש בסמוך לפס האטה אשר גרם לקיומה של גומה במקום ומפגע זה, הוא שגרם לנפילתו מאופניו. התובע הציג תמונות של המפגע הנטען מהן עולה כי לרוחב הכביש, במקום בו היה מותקן פס האטה, חלקים של האספלט היותר את פס ההאטה נתלשו ממקומם/נשברו, כך שנוצרו בכביש גומות נרחבות למדי.

לטענת התובע, מאחר ואין לכביש שוליים ואין שבילי אופניים באזור, לתובע לא היתה ברירה אלא לרכוב בשטח הכביש עצמו.

הנתבעת טוענת מנגד כי גרסת התובע באשר לסיבת נפילתו מהאופניים, הנה גרסה שהומצאה לצורך התביעה. הנתבעת מפנה לכך שבגיליון חדר המיון צוין כי התובע "נפל מאופניו" ללא אזכור לרחוב או למפגע ברחוב והפעם הראשונה שרואים אזכור לקיום מפגע כלשהו, הינו בתיעוד רפואי מיום 15.12.17, דהיינו, יותר משנה לאחר התאונה ששם נרשם שהתובע רכב על אופניו במהירות וכתוצאה מהיתקלות מגומה בכביש, הוא עף באוויר וראשו פגע במכסה בור ביוב ברחוב.

הנתבעת טוענת כי הפער בין האמור בתיעוד הרפואי המאוחר יותר לבין זה מיום התאונה הינו ברור, ומקורו בניסיון התובע (או ליתר דיוק הוריו) לייחס את נפילתו מאופניו למפגע כלשהו שאיתרו ברחוב.

הנתבעת מוסיפה וטוענת כי על פי ממצאי החקירה מטעמה, התובע נפל מאופניים שכלל לא היו שייכות לו אלא לשכנים וכי בדיעבד התברר, כי אופניים אלו היו לא תקינים בשל היעדר בלמים וזו הסיבה לנפילת התובע בעת שרכב עליהם במהירות בירידה, כפי שתואר בתיעוד הרפואי המאוחר יותר.

...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח