חדשות משפטיות

חוזים לרכישה
 
דף הבית > פסקי דין > ת"א (קריות) 38674-08-15 - עזבון המנוחה פלונית ז"ל נ' מדינת ישראל משרד הבריאות, פסק דין
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ת"א (קריות) 38674-08-15 - עזבון המנוחה פלונית ז"ל נ' מדינת ישראל משרד הבריאות

ת"א (קריות) 38674-08-15

עזבון המנוחה פלונית ז"ל

פלוני

פלוני

פלוני

ע"י ב"כ עו"ד נחשון וגולדשטיין

נ ג ד

מדינת ישראל משרד הבריאות

ע"י ב"כ עו"ד זוהר

בית משפט השלום בקריות

[25.03.2021]

כבוד השופטת פנינה לוקיץ

פסק דין

 

ביום xx.xx.12נפטרה פלונית ז"ל על שולחן הניתוחים בבית חולים רמב"ם אשר בבעלות הנתבעת, זאת במהלך ניתוח חוזר להחלפה של מסתם בלבה.

בתביעה כאן 3 מיורשי המנוחה תובעים פיצוי בטענה כי רופאי בית החולים התרשלו בטיפולם במנוחה, בכך שהחליטו מראש שלא לבצע פעולה מסוימת בניתוח, אך בעיקר בכך שבמהלך הניתוח, לאחר שנכשל הנסיון לגמול את המנוחה ממכונת לב-ריאה, לא נקטו פעולה כירורגית של מעקף למערכת העורקים השמאלית של הלב, פעולה שיכולה הייתה להציל את חייה.

בנוסף נטען כי הרופאים גרמו לתובעים נזק ראייתי בכך שלא הציעו למשפחת המנוחה נתיחה לאחר המוות לאיתור הגורם לקריסת הלב (דבר שהיה מאפשר להבין עד תום את הגורם לפטירתה), וכן לפגיעה באוטונומיה של המנוחה בכך שלא ניתן לה מראש הסבר על רמת הסיכון הגבוהה של הניתוח.

הנתבעת כופרת בכל טענות התובעים וטוענת כי פטירתה המצערת של המנוחה היתה תוצאה של התממשות סיכון טבעי הכרוך בניתוח חוזר להחלפת מסתם בלב על רקע המחלות מהן סבלה המנוחה, וכי אי ביצוע נתיחה לאחר המוות נבע מסירוב המשפחה לביצועה. כמו כן נטען כי למנוחה ניתן הסבר מקיף ומלא אודות הניתוח וסיכוניו, לרבות רמת הסיכון הגבוהה יחסית הכרוכה בו.

 

העובדות הרלבנטית (שרובן אינן שנויות במחלוקת)

1. המנוחה, ילידת 1938, אלמנה ואם ל-12 ילדים, סבלה במשך שנים מסוכרת סוג 2 ומתסמונת המונה 5q syndrome(תת קבוצה מאוסף מחלות המתאפיינות בייצור לא יעיל של תאי הדם).

2. בחודש 12/09 עברה המנוחה ניתוח לב משולב להחלפת המסתם האאוטרלי בלבה (AVR) במסתם ביולוגי תוך ביצוע מעקף לעורק הכלילי הימני. הניתוח בוצע במחלקת ניתוחי לב ברמב"ם (נספח ו' לת/1) (להלן: "הניתוח הראשון").

...



במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח