חדשות משפטיות

חוזים לרכישה
 
דף הבית > פסקי דין > ת"א (קרית-גת) 62349-02-19 - פלוני ואח' נ' העצני אליקים ואח', החלטה
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ת"א (קרית-גת) 62349-02-19 - פלוני ואח' נ' העצני אליקים ואח'

ת"א (קרית-גת) 62349-02-19

פלוני (קטין) ואח'

נ ג ד

1. העצני אליקים

2. הראל חברה לביטוח בע"מ ח.פ

עו"ד ע"י מיכל רוזנברג

בית משפט השלום קרית-גת

[25.10.2020]

בפני אור אדם, סגן הנשיא: כב' השופט

ע"י עו"ד

החלטה

 

1. זוהי החלטה בבקשת התובע, למינוי מומחים רפואיים, לצורך מתן חוות דעת רפואית בשאלת הנכות הרפואית, בתביעה לפי חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים תשל"ה 1975.

2. התובע הגיש תביעה לפיצויים בגין פגיעתו בתאונת דרכים שאירעה לטענתו ביום 11.1.14.

3. התובע ביקש למנות מומחים רפואיים בתחום האורתופדי ובתחום הפסיכיאטרי. לטענתו, הוא סובל עקב התאונה מסימפטומים שונים כאמור במסמכים הרפואיים אשר צורפו לבקשה.

4. הנתבעת התנגדה לבקשה למינוי מומחים. לטענתה, לעניין התחום האורתופדי, פרט לסיכום רפואי מבית החולים בחברון מיום 14.1.2014 ולפיו לתובע שריטות בברך ימין, לא הוגש כל מסמך המעיד על ביקור אצל מומחים בתחום אורתופדי. לעניין התחום הפסיכיאטרי, מתנגדת הנתבעת למינוי מומחה בתחום זה אחר שלא הובאה ראשית הראיה הנדרשת.

5. לאחר שעיינתי בבקשה, בתגובת הנתבעת, בכתב התביעה על נספחיו ובמסמכים הרפואיים שצורפו לבקשה, מצאתי כי למרות המגמה המרחיבה במינוי מומחים, הרי שבענייננו אין מקום למינוי מומחים רפואיים בתחום האורתופדיה ובתחום הפסיכיאטרי. לעניין התחום האורתופדי - מעיון בתיעוד הרפואי עולה, כי התובע כלל לא ביקר אצל מומחה אורתופד ולא צויין באף מסמך רפואי ממצא המעיד על נכות בתחום זה. לעניין התחום הפסיכיאטרי - התובע צרף מספר מסמכים. המסמך האחד מחודש ינואר 2014, ביקור אצל רופא ילדים/נוירולוג, אשר ציין בהערכתו כי מדובר בפוביה, עצבנות אחר תאונת דרכים ונדרשת בדיקת נוירולוג. המסמך השני, אישור מיום 29.5.14, לפיו התובע היה במעקב פסיכולוג מיום 26.1.14 ועד ליום 29.5.14, למשך 12 טיפולים, מדובר באישור לאקוני שניתן עפ"י דרישה ואין פירוט כרטיס טיפולי. מסמך שלישי מיום 4.5.16, דו"ח רפואי של רופא ילדים נוירולוג, מפרט ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח