חדשות משפטיות

חוזים לרכישה
 
דף הבית > פסקי דין > ת"א (קרית-גת) 62455-12-13 - התובעות: נ' הנתבע:, פסק דין
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ת"א (קרית-גת) 62455-12-13 - התובעות: נ' הנתבע:

ת"א (קרית-גת) 62455-12-13

התובעות:

1. יניב ס.א. לבניין ופיתוח (1983) שותפות רשומה

2. יניב ס.א. לבנין ופיתוח בע"מ

ע"י ב"כ עו"ד אביעד בן אולד

נ ג ד

הנתבע:

שלום יחזקאל

ע"י ב"כ עו"ד רונן טל

בית משפט השלום בקרית-גת

[25.08.2015]

בפני אור אדם, סגן הנשיאה: כבוד השופט

פסק דין

 

1. התובעות, שהן שותפות רשומה וחברה בע"מ (להלן: "התובעות" או "התובעת"), הגישו תביעה זו לפיצוי כספי בסך 250,000 ₪ בגין לשון הרע שהוציא לטענתן הנתבע, בהתאם לחוק איסור לשון הרע התשכ"ה - 1965 (להלן: "החוק").

2. ביתר פירוט, מדובר בדירה שרכש הנתבע מהתובעת 1, בגינה קיבל הלוואה מהתובעת 2, כאשר נטען כי בשלוש הזדמנויות הוא פרסם טענות כאילו התובעות נהגו במרמה וזייפו מסמכים כדי להשיג טופס 4. הנתבע בכתב הגנתו המתוקן, טען כי טענותיו לא הופנו כלפי התובעות אלא כנגד מגישי התצהירים. הוא הוסיף וטען כי קיימות לו הגנות הקבועות בחוק איסור לשון הרע, בהן כי מדובר באמירות שניתנו בתום לב, מתוך חובה חוקית ומוסרית, תוך כדי דיון משפטי ועוד. הנתבע הוסיף וטען להגנת אמת בפרסום. הנתבע הודה כי שגה שהשתמש במילה "מרמה" ומדובר לדבריו בטעות קולמוס. באשר לנזק טען הנתבע כי בהתאם להוראות סעיף 10 לפקודת הנזיקין, אין מקום לפסיקת פיצוי ללא הוכחת נזק כאשר מדובר בניזוק שהוא תאגיד.

3. בפתח ניתוח הטענות, יש לבחון את שלושת הפרסומים נשוא התובענה:

א. המכתב הראשון כרונולוגית, נשלח ביום 25.2.13 לעו"ד יובל אליהו, בא כוח התובעות באמצעות המייל, כנראה בתגובה למכתב קודם של עו"ד אליהו לנתבע. באותו מכתב ציין הנתבע כי לעו"ד אליהו יש חובות גם כלפי הרוכשים. הנתבע העלה במכתב את טענותיו בקשר לליקויים בפרוייקט. רק בשולי הדברים, בסעיף 10(ב) למכתב מציין הנתבע כי: "טופס 4 ניתן לפרויקט ולהערכתנו גם הוא התבסס על תצהירים כוזבים שהוגשו לועדה המקומית...".

ב. המכתב השני נשלח באותו מועד 25.2.13 (כנראה בעקבות ההתכתבות עם עו"ד אליהו), ויועד למר יחיאל זוהר יו"ר הועדה המקומית ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח