חדשות משפטיות

חוזים לרכישה
 
דף הבית > פסקי דין > ת"א (ראשון-לציון) 25606-04-13 - דירות יוקרה בע"מ ח.פ. ואח' נ' פרוספר חיים זפרני, פסק דין
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ת"א (ראשון-לציון) 25606-04-13 - דירות יוקרה בע"מ ח.פ. ואח' נ' פרוספר חיים זפרני

ת"א (ראשון-לציון) 25606-04-13

תיק חיצוני: קיים תיק עזר לשופט

1. דירות יוקרה בע"מ ח.פ.

2. ניהול קניון הזהב (1991) בע"מ ח.פ.

3. דן טורקניץ

ע"י ב"כ עו"ד ב' לקנר

נ ג ד

פרוספר חיים זפרני

ע"י ב"כ עו"ד ר' טורקלטאוב

בית משפט השלום בראשון-לציון

[14.09.2017]

כבוד השופט ארז יקואל

פסק דין

 

התובעים הגישו תביעה כספית כנגד הנתבע, בה עתרו לחייבו בתשלום סכום של 6,300,000 ₪, על פי חוק איסור לשון הרע, התשכ"ה-1965 (להלן: "החוק"). סכום התביעה עודכן בהמשך ל - 2,500,000 ₪.

התובעים מנהלים קניון, מקום בו הנתבע מחזיק במספר חנויות. הנתבע הפיץ מכתבים לנמענים שונים בהקשר להתנהלות התובעים. לגישת התובעים, מכתבים אלו הם פרסומים המוציאים את דיבתם רעה. הנתבע מכחיש את טענות התובעים ומפנה, בין היתר, להגנות שבחוק. המחלוקת בין הצדדים מתמקדת בשאלה האם מכתבי הנתבע מהווים פרסומים אסורים על פי החוק, המצדיקים את חיובו בפיצוי כספי.

 

רקע

1. התובעת 1 (להלן: "התובעת") היא חלק מיחידי הבעלים של המקרקעין הידועים כ "קניון הזהב" בראשון לציון (להלן: "הקניון"). בנוסף, התובעת היא הבעלים של הנתבעת 2, המשמשת כחברת הניהול של הקניון (להלן: "חברת הניהול"). התובע 3 הוא מי שכיהן, במועדים הרלוונטיים לכתב התביעה, כמנכ"ל חברת הניהול. הנתבע הוא הבעלים של שתי חנויות בקניון ומחזיק בחנות נוספת מכוח הסכם שכירות.

2. בין הנתבע לבין חברת הניהול נכרתו שלושה הסכמים, שעניינם בשירותי הניהול הניתנים למחזיקי החנויות בקניון (להלן: "ההסכמים"). בין בעלי הדין קיים סכסוך מתמשך בנוגע לדמי הניהול המשולמים מכוח ההסכמים, לטיב שירותי הניהול ולאופן ניהולו השוטף של הקניון.

3. במסגרת סכסוך זה, הפיץ הנתבע שורה של מכתבים, תשעה במספר, שעניינם שירותי הניהול והתנהלותם של חברת הניהול, התובעים ובעלי התובעת. מכתבים אלו צורפו כנספחים 1,2,5,6,8,12,13,14,15 לכתב התביעה (להלן: "המכתבים" או "הפרסומים", בהתאמה).

4. לנוכח סכום התביעה המקורי, החל ההליך בבית המשפט המחוזי בתל אביב- יפו. ביום 13.5.14, הועברה התובענה לבית משפט זה, תוך שנקבע כי הפיצוי המקסימלי שיכול להיפסק לזכות התובעים נופל מסכום ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח