חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > ת"א (ראשון-לציון) 42014-07-19 - עיריית ראשון לציון נ' מדינת ישראל - משרד הבריאות, החלטה
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ת"א (ראשון-לציון) 42014-07-19 - עיריית ראשון לציון נ' מדינת ישראל - משרד הבריאות

ת"א (ראשון-לציון) 42014-07-19

עיריית ראשון לציון

על ידי ב"כ עו"ד אינסה גולדנברג

נ ג ד

מדינת ישראל - משרד הבריאות

על ידי ב"כ עו"ד דוד קמחי

בית משפט השלום בראשון-לציון

[16.03.2020]

כבוד השופט מוטי פירר

החלטה

 

 

לפניי בקשה מטעם עיריית ראשון לציון ("העירייה") למתן צו מניעה זמני אשר יאסור על המדינה באמצעות משרד הבריאות ("המדינה" או "המשרד") לעשות כל שימוש במבנים המצויים בשטח בית החולים הגריאטרי - "המלב"ן", לצורך אשפוז חולים אשר לקו בנגיף הקורונה, לרבות ביצוע כל פעולות שיפוץ, הכנה או היערכות לכך; עוד מבוקש כי יינתן צו עשה לסילוק יד המדינה מאת המבנים הבלתי מאוכלסים כיום המצויים בשטח בית החולים הגריאטרי והשבת החזקה במבנים אלו לידי העירייה.

 

רקע וטענות הצדדים

1. עיריית ראשון לציון היא בעלת המקרקעין בגוש 3630 חלקות 47-49 ("המקרקעין"). על המקרקעין הוקמו מבנים המשמשים מזה עשרות שנים כמרכז רפואי גריאטרי לטיפול בקשישים נזקקים ("מר"ג"). חוזה החכירה המקורי נחתם עוד בשנת 1961 בין העירייה לבין מלב"ן - מוסדות לטיפול בעולים נחשלים - שירותי הג'וינט בישראל, ובשנת 1978 הועבר ניהול המר"ג לידי מדינת ישראל באמצעות משרד הבריאות, המנהל את המקום עד היום.

2. בין העירייה למדינה קיים סכסוך רב שנים בקשר לזכויות החזקה במקרקעין, שכן חוזה החכירה הסתיים עוד בשנת 2003 אולם המשרד עודנו מחזיק במקום. מאוחר יותר נחתמו בין הצדדים הסכמי פשרה אשר הסדירו את השימוש במקרקעין לתקופות שונות נוספות, אשר האחרונה שבהן נסתיימה בגמר שנת 2018. החל ממועד זה חודש הסכסוך בין הצדדים.

3. זה המקום לציין, כי נכון להיום מצויים בשטח בית החולים, לבד מן המחלקות המשמשות בפועל לטיפול בחולים הגריאטריים, שמונה מחלקות נוספות המפוזרות בתשעה מבנים נפרדים ברחבי שטח בית החולים בהם לא נעשה שימוש מזה שנים ("המבנים הריקים").

...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח