חדשות משפטיות

חוזים לרכישה
 
דף הבית > פסקי דין > ת"א (ראשון-לציון) 44265-01-18 - יוסי בידני נ' נילי לביא רוקבן, פסק דין
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ת"א (ראשון-לציון) 44265-01-18 - יוסי בידני נ' נילי לביא רוקבן

ת"א (ראשון-לציון) 44265-01-18

יוסי בידני

נ ג ד

נילי לביא רוקבן

על ידי ב"כ עו"ד יובל ברוש

בית משפט השלום בראשון-לציון

[01.04.2021]

כבוד השופט מוטי פירר

פסק דין

 

 

, , . , , .

לפני כעשרים שנה נחתם בין הדודה לבין האב הסכם שיתוף, אליו צורף תשריט חלוקה ואשר אף נרשם בלשכת רשם המקרקעין. על פי ההסכם חולקו ונתחמו בין הצדדים גבולות השימוש והחזקה בחלקה, בדרך של חלוקתה לשני מגרשים. מגרשה של הדודה עליו בנוי ביתה סומן במחצית המערבית, ואילו מגרשו של האב במחצית המזרחית.

במסגרת הליך זה, עותר התובע להכרה בזכות מעבר המסורה לו במחצית המערבית, בחלק המשמש כיום כחצר האחורית של הנתבעת. לטענתו, זכאי הוא לסלול דרך גישה, הן לרכב והן להולכי רגל בחלק זה של המקרקעין, זאת לכל אורך המחצית המערבית, החל מהפאה המערבית הגובלת ברחוב הסמוך ועד לחצר ביתו המצוי במחצית המזרחית. הנתבעת מתנגדת לכך.

 

רקע

1. חלקה 264 (לשעבר 62) בגוש 3938 בעיר ראשון לציון, היא חלקה מאורכת דמוית מלבן בשטח של 795 מ"ר המשתרעת ממערב למזרח (להלן "החלקה"). משני צדיה גובלת החלקה ברחובות שכונתיים צרים, במערבה גובלת החלקה ברחוב שיבת ציון, ובמזרחה גובלת החלקה ברח' טביב. רחוב טביב בחלקו הצפוני יותר - מהווה כביש צר, ואילו בחלקו הדרומי - זה המקביל לפאה המזרחית של החלקה הופך למעבר להולכי רגל בלבד. מצפון לחלקה ובצמוד לה מצויה חלקה 261 (להלן "החלקה הצפונית"), ואילו מדרום לחלקה מצויה חלקה 266. השכונה מאופיינת בבנייה נמוכה של בתים צמודי קרקע בני קומה אחת עד שתי קומות.

2. החלקה כולה היתה בעבר בבעלות סבה וסבתה המנוחים של הנתבעת - אבשלום ורבקה עפרי ז"ל, אשר בנו את ביתם על המחצית המערבית של החלקה, זו הנושקת לרח' שיבת ציון, בעוד המחצית המזרחית שימשה כבוסתן. לאחר פטירת בני הזוג עפרי, ירשו את החלקה בנותיהן - רינה להב וזמירה אנגלשטיין. רינה ז"ל ("רינה") היא דודתה של הנתבעת ואילו זמירה ז"ל ("זמירה") היא אמה. לאחר פטירת ההורים הסכימו האחיות על כך שרינה תוסיף להתגורר בבית ההורים ואילו זמירה תקבל לידיה את הבוסתן המצוי במחצית המזרחית. בין האחיות לא בוצעה בפועל חלוקה קניינית של החלקה ואף לא נרשם הסכם שיתוף.

...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח