חדשות משפטיות

חוזים לרכישה
 
דף הבית > פסקי דין > ת"א (ראשון-לציון) 56391-06-20 - פלוני נ' קרנית קרן לפיצוי נפגעי תאונות דרכים., החלטה
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ת"א (ראשון-לציון) 56391-06-20 - פלוני נ' קרנית קרן לפיצוי נפגעי תאונות דרכים.

ת"א (ראשון-לציון) 56391-06-20

פלוני

נ ג ד

קרנית קרן לפיצוי נפגעי תאונות דרכים.

בית משפט השלום בראשון-לציון

[11.11.2020]

כבוד הרשם הבכיר יניב ירמיהו

החלטה

 

לא נוצרה משימה למתן החלטה.

1. לפניי בקשה משלימה למינוי מומחה בתחום הנוירולוגיה, שבאה בעקבות המלצת מומחה בתחום האורתופדיה למנות מומחה כאמור. כמו כן מצורפת בקשת התובעת למינוי מומחה בתחום הפסיכיאטריה, שלא על סמך המלצת המומחה שמונה, אלא בטענת החמרה ממצב תחלואה קודם. הנתבעת מתנגדת ל-2 בקשות המינויים.

2. באשר למינוי המומחה בתחום הנוירולוגיה, שיקול הדעת בכל הנוגע למינוי מומחה נתון לבית המשפט באופן בלעדי. לצד זאת, לאחרונה ניתנו מספר פסקי דין מנחים בסוגיה זו. בהליך ע"א 5585-12-17 (מחוזי תל אביב) פלוני נ' זועבי (2.10.2019) נקבע כי שעה שמומחה בתחום אחד מצא - על בסיס תלונות של הניזוק, רישום רפואי ובדיקה קלינית - ליקויים בתחום מומחיות אחר והוא ממליץ על מינוי מומחה באותו התחום - הרי שיש בכך ראשית ראיה למינוי המומחה בתחום הנוסף אף אם ברף הנמוך. בהליך 70370-02-20 (מחוזי מרכז) הכשרה חברה לביטוח נ' א.פ.פ. (11.3.2020) סקר בית המשפט את הגישות השונות למינוי מומחה בהתאם להמלצת מומחה בתחום אחר (האם די בהמלצה בלבד, היא לעצמה, כדי להוות את ראשית הראיה, שמא נדרש "בדל ראיה" כחיזוק להמלצת המומחה (סעיף 9 להחלטה)). בכל מקרה, ניתן לקבוע כי יש משקל משמעותי להמלצת המומחה.

3. לטעמי, המלצת גורם רפואי נייטרלי למינוי מומחה נוסף מהווה שיקול שספק אם ניתן להתעלם ממנו, בעוד זו הדרך היחידה בה יוכל נפגע להוכיח שיעור נכותו. נדמה שלא יכולה להיות מחלוקת כי קיימת עדיפות ברורה למינוי מומחה נוסף חרף הספק הקיים על פני דחיית ההמלצה, משמוטב כי יתברר שהמינוי היה לשווא תחת סתימת הגולל בפני הנפגע המבקש להוכיח שיעור נכותו.

4. בתיק הוצג בדל ראיה למינוי הרפואי בתחום הנוירולוגיה - קביעות וממצאים רפואיים בעקבות צילומיCTהמוח שעברה במחלקה הנוירו-כירורגית, כגון דמם, חבלת ראש, סחרחורות. אלו, בצירוף ההמלצה מצדיקים את המינוי המבוקש. בקשר לכך יש לציין, כי נקבעה נכות בתחום האורתופדיה, כך שהנתבעת אינה נפגעת מהמינוי.

...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח