חדשות משפטיות

חוזים לרכישה
 
דף הבית > פסקי דין > ת"א (רחובות) 2081-08 - רשות מקרקעי ישראל נ' דבוש אברהם, פסק דין
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ת"א (רחובות) 2081-08 - רשות מקרקעי ישראל נ' דבוש אברהם

ת"א (רחובות) 2081-08

רשות מקרקעי ישראל

ע"י עו"ד רועי בן עמי, פרקליטות מחוז מרכז - אזרחי

נ ג ד

דבוש אברהם

ע"י עו"ד אורן אבלה

בית משפט השלום ברחובות

[15.07.2020]

כבוד השופטת רנה הירש

פסק דין

 

1. פסק דין זה משלים פסק דין קודם בהליך, בו נדחתה תביעה לפינוי וסילוק יד בשל השתק המבוסס על מכתב התובע לוועדה מקומית לתכנון ובנייה, בו הסכים לשימוש חורג במקרקעין, בתנאים. בהתאם להוראות ערכאת הערעור, הדיון כעת מתמקד בשאלת הסכמה זו, ובאומד דעתו של התובע באשר לתקופה בה ניתן יהיה לעשות שימוש החורג בקרקע (בהתאם לאותה הסכמה).

 

הרקע

2. מינהל מקרקעי ישראל (במקומה באה רשות מקרקעי ישראל, להלן: המינהל) הגיש תביעה לפינוי וסילוק יד של הנתבע מקרקע הנמצאת בתחום אגודה חקלאית שיתופית. מדובר בחלק ממקרקעין, שהוקצה לשימוש חקלאי של המושב והותר לעשות בו שימוש למטרה חקלאית בלבד. התביעה הוגשה בשנת 2003 ולאחר שנמחקה, נפתח ההליך מחדש עם המספר אותו הוא נושא כעת.

3. ביום 15.08.13 ניתן פסק דין בבית משפט זה (על ידי כב' השופטת איריס לושי-עבודי), אשר קבע כי המינהל חתם ביום 23.07.98 על מכתב הסכמה (להלן: מכתב ההסכמה) לשימוש חורג של הנתבע במקרקעין לצורך הקמת מפעל, במישור התכנוני. במכתב ההסכמה נרשם, שאין למינהל התנגדות מבחינה תכנונית כי הועדה המקומית לתכנון ובנייה תיתן לנתבע אישור עקרוני לשימוש חורג במקרקעין, לצורך הקמת מפעל לקילוף תפוחי אדמה, בתנאים שפורטו שם. למרות שהתנאים לא התמלאו והנתבע לא שילם דמי שימוש, נקבע כי מדובר במקרה חריג שבו הסתמך הנתבע על הסכמת המינהל, שינה מצבו לרעה בתום לב ובסבירות, ובשל כך, מושתק המינהל מלטעון טענה לפיה ההסכמה שניתנה אינה תקפה במישור החוזי.

על בסיס קביעות אלו, מצא ביהמ"ש לדחות את התביעה אם כי הובהר, שאין בכך כדי לגרוע מזכותו של המינהל לקבל דמי שימוש בגין השימוש החורג, אם קיימת זכות כזו (להלן: פסק הדין המקורי).

...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח