חדשות משפטיות

חוזים לרכישה
 
דף הבית > פסקי דין > ת"א (רחובות) 24143-12-20 - ש.פ. נ' מנורה מבטחים ביטוח בע"מ, החלטה
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ת"א (רחובות) 24143-12-20 - ש.פ. נ' מנורה מבטחים ביטוח בע"מ

ת"א (רחובות) 24143-12-20

ש.פ.

נ ג ד

מנורה מבטחים ביטוח בע"מ

בית משפט השלום ברחובות

[16.04.2021]

כבוד השופטת רנה הירש

החלטה

 

1. עסקינן בתביעה לפיצויים בגין תאונת דרכים, בה עתר התובע למינוי מומחים בתחומים אלו: אורתופדיה, כירורגיה, נוירולוגיה, אא"ג, פה ולסת ופסיכיאטריה. חרף טענות הנתבעת באשר לנסיבות התאונה ולחבות, מצאתי כי יש מקום בשלב זה למתן החלטה בבקשה, וטענות הנתבעת שמורות לה להמשך ניהול ההליך.

2. בתחום האורתופדיה: יש הסכמה לעניין הצורך במינוי מומחה מטעם בית המשפט.

בתחום הכירורגיה: לתובע נגרם ככל הנראה שבר באחת הצלעות. התובע ביקר אצל כירורג פעם יחידה ביום 21.10.20, ובסיכום הביקור נרשם כי אין צורך בביקורת או בטיפול כירורגי. בנסיבות אלו, לא קיימת ראשית ראיה כנדרש, לאפשרות כי נותרה לתובע נכות כתוצאה מתאונה, ואין מקום למנות מומחה בתחום זה.

בתחום הנוירולוגיה: התובע נבדק פעמיים ע"י נוירולוג, ביום 23.07.19 וביום 27.09.19, וביצע בדיקת EMGביום 10.07.20 שתוצאותיה תקינות, ולא נערך המשך בירור. עם זאת, לנוכח תלונות חוזרות בדבר כאבי ראש וסחרחורת, ואבחנה של זעזוע מוח בסיכום הביקור מיום 27.09.19, ומאחר שייתכן כי התלונות בתחום זה חופפות באופן ממשי לתלונות בתחום אא"ג, יתבקש המומחה בתחום אא"ג לחוות דעתו בדבר הצורך במינוי מומחה נוירולוג.

בתחום אא"ג: מהתיעוד הרפואי ניתן ללמוד על ריבוי ורצף תלונות בדבר טנטון (אם כי החלו מספר חודשים לאחר התאונה), לרבות אבחנה של טנטון למעלה משנה לאחר התאונה, במסמך מיום 20.07.20. לאור הגישה הליבראלית הנוהגת בכל הקשור למינויי מומחים רפואיים, מצאתי כי יש לקבל את הבקשה בנוגע לתחום זה.

בתחום פה ולסת: התובע נבדק פעם אחת ע"י מומחה בתחום זה, שהפנה אותו לטיפול פיזיותרפי. לא מצאתי תיעוד בדבר בדיקה חוזרת לאחר טיפול זה. בנסיבות אלו, אין בשלב זה בסיס מספיק לקביעה כי יש צורך במינוי מומחה בתחום זה. התובע רשאי להגיש מחדש את בקשתו בנוגע למינוי מומחה בתחום זה, בצירוף מסמכים רפואיים נוספים או עדכניים, ובמקרה כזה, תישקל בקשתו לגופה.

בתחום הפסיכיאטריה: המומחה הופנה לטיפול פסיכולוגי ופסיכיאטרי לאחר התאונה ובקשר אליה, ונרשמה בעניינו אבחנה של חרדה ודיכאון. די באלה כדי להוות ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח