חדשות משפטיות

חוזים לרכישה
 
דף הבית > פסקי דין > ת"א (רחובות) 38640-03-20 - ע.ז. נ' הראל חברה לביטוח בע"מ, החלטה
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ת"א (רחובות) 38640-03-20 - ע.ז. נ' הראל חברה לביטוח בע"מ

ת"א (רחובות) 38640-03-20

ע.ז.

נ ג ד

הראל חברה לביטוח בע"מ

בית משפט השלום ברחובות

[15.04.2021]

כבוד השופטת רנה הירש

החלטה

 

1. עסקינן בתביעה לפיצויים בגין תאונת דרכים, בה עתר התובע למינוי מומחה בתחום האורתופדיה. לכתב התביעה צירף התובע תיעוד רפואי אשר התייחס לתקופה שעד אפריל 2016, משך כחודשיים לאחר התאונה (ר' החלטתי מיום 10.02.21). על כן, אפשרתי לתובע לצרף מסמכים נוספים המעידים על המשך טיפול רפואי והבדיקות שעבר מאז מעד הגשת כתב התביעה.

ביום 02.03.21 צירף התובע מכתב הפניה של רופאת המשפחה למומחה אורתופד מיום 24.02.21, המתעד תלונה של התובע בדבר "כאבים בגב מימין עם קרינה לרגל". עוד צורף לאותה הודעה מסמך מאורתופד בו תועדו תלונות התובע בנוגע ל"כאבי ברך וקשיי הליכה" (ללא תלונות בדבר כאבי גב). בהודעה נוספת מיום 08.04.21 צירף התובע סיכום בדיקה נוספת של אורתופד, שאף היא מתייחסת לתלונה בדבר כאבים בברך ימין (ללא אזכור תלונה בדבר כאבי גב).

כפי שהבהרתי בהחלטתי מיום 02.03.21, קיים קושי בכך שכל המסמכים שצורפו מאוחרים להחלטתי מיום 10.02.21, ועל כן, לא יינתן להם משקל בהחלטה זו, בהעדר אפשרות לקבוע כי הם "נוצרו" בשל צורך רפואי, או בעקבות ההחלטה שניתנה, בחלוף למעלה מ- 5 שנים ממועד התאונה וכמעט 5 שנים מאז בדיקתו הקודמת, סמוך למועד התאונה.

2. כפי שנפסק לא פעם, הלכה היא כי בכל מקום של ספק, יש למנות מומחים; וכי עדיף שיוברר בדיעבד שמדובר במינוי מיותר מאשר שלילת אפשרותו של התובע לנסות ולהוכיח את טענותיו במישור הרפואי. כך למשל, נפסק ברע"א 3007/12 פלונית נ' הראל חברה לביטוח בע"מ [30.05.2012]: "כידוע, וכפי שיודגש עוד בהמשך הדברים, עקרון יסוד בתחום בו אנו עוסקים הוא, שכיוון שהתובע-הניזוק אינו יכול להוכיח את מצבו הרפואי אלא באמצעות מומחה שבית המשפט ימנה, על בית המשפט להישמר מלנעול את הדלת בפני התובע. דחיית בקשה למינוי מומחה, כמוה, במידה מסוימת, כדחיית התביעה (או חלקה הנוגע לנכות מסוימת)... מוטב שמידי פעם יתברר שהמינוי היה מיותר, מאשר שלא ימונה מומחה במקרה שראוי היה כי כך ייעשה".

אולם, לנוכח הספק כאמור לעיל אם יש תשתית ראויה למינוי זה, ובהתאם להלכה אשר קובעת כי במקרים בהם קיים ספק של ממש ביחס ליכולתו של התובע להוכיח את תביעתו - ובהקש ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח