חדשות משפטיות

חוזים לרכישה
 
דף הבית > פסקי דין > ת"א (רחובות) 51783-08-18 - ל.ס. נ' הראל חברה לביטוח בע"מ, החלטה
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ת"א (רחובות) 51783-08-18 - ל.ס. נ' הראל חברה לביטוח בע"מ

ת"א (רחובות) 51783-08-18

ל.ס.

ע"י עו"ד יאיר וולף

נ ג ד

הראל חברה לביטוח בע"מ

ע"י עו"ד ירון ארד

בית משפט השלום ברחובות

[05.03.2020]

כבוד השופטת רנה הירש

החלטה

 

1. התובעת נפגעה בתאונת דרכים ביום 27.10.17, ולבקשתה, מונו מספר מומחים מטעם בית המשפט, לצורך קביעת נכותה. בין היתר, מונה ד"ר אלי קריצ'מן כמומחה מטעם בית המשפט בתחום הפסיכיאטריה, לצורך בדיקת התובעת (להלן: המומחה). בהחלטה למינוי המומחים מיום 25.08.19 קבעתי כי "לא ניתן להעביר למומחה חוות דעת רפואיות (אלא של מומחים שמונו בהליך זה, ככל שהדבר רלבנטי) או החלטות של ועדות רפואיות כלשהן".

2. הנתבעת הגישה את הבקשה דנן, במסגרתה עתרה לפסילת מסמך והוצאתו מתיק בית המשפט. לפי הנתבעת, התובעת שלחה למומחה מכתב ערוך על ידי פסיכולוגית, שהינו מכתב מוזמן שיש לפסול אותו ולהורות למומחה להתעלם ממנו. המסמך ממוען לידי התובעת, בכותרתו מצוין שמה ומספר תעודת הזהות שלה והמילים "סיכום טיפול פסיכולוגי", והוא נפתח בשורות הבאות: "מכתב זה נכתב לפי בקשתה שלך ..., בהמשך למכתב שכתבתי ביולי 2019 על מצבה, והוא נשלח לה אישית, כדי להגן על החיסיון והפרטיות, והיא תעבירו למי שתבחר...". לקראת סוף המסמך, מציינת הפסיכולוגית את הערכתה באשר למצב התובעת.

הנתבעת טענה כי המסמך לא ניתן לצורך הטיפול אלא נערך לבקשת התובעת, ובכך הוא חוטא את מטרת המחוקק והיא למנוע מצב בו תובע ניגש לרופא האישי שלו ומבקש ממנו מכתב לצורך העברתו למומחה מטעם בית המשפט, דבר אשר ייצור יתרון לא הוגן על פני הנתבעת שאין באפשרותה להמציא מסמך מוזמן משלה.

3. ב"כ התובעת ביקש להתיר לה להגיש את המסמך האמור למומחה, שכן מדובר, לטענתה, בחלק ממעקב והליך טיפולי אותו קיימה התובעת על מנת להיטיב עם מצבה. עוד נטען, כי על אף נוסח המכתב, ניתן להבחין על פי תוכנו כי מדובר במסמך אותנטי, ולא במסמך מוזמן, שכן המסמך מדבר על הסימפטומים מהם סובלת התובעת לאחר קיומם של 12 מפגשים.

4. לאחר שהוריתי לתובעת להבהיר מדוע לא תוכל להמציא למומחה את הרישומים שתיעדו את מהלך הטיפול בתובעת, במקום מסמך מסכם שנערך לבקשתה, הודיעה התובעת כי עשתה כל שביכולתה על מנת לקבל את סיכומי הביקור/רשומות מהפסיכולוגית ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח