חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > ת"א (רמלה) 1885-03 - ינקוביץ אסתר נ' שמעון שגיא, עו"ד, החלטה
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ת"א (רמלה) 1885-03 - ינקוביץ אסתר נ' שמעון שגיא, עו"ד

ת"א (רמלה) 1885-03

ינקוביץ אסתר

ינקוביץ יחיאל

נ ג ד

עו"דשמעון שגיא,


בית משפט השלום ברמלה

[27.10.2009]


כב' הרשם דן סעדון

החלטה

 

לפני בקשה לעיכוב ביצועו של פסק דין לצורך הגשת ערעור.

המשיב הגיש תובענה כספית כנגד המבקשים להחזר הלוואה. משלא התגוננו המבקשים כנגד התובענה ניתן כנגדם פסק דין בהיעדר הגנה. המבקשים הגישו בקשה לביטול פסק דין. בסופו של יום ולאחר שהבקשה נדונה היא נדחתה. המבקש לא השלים עם ההחלטה האמורה והוא מבקש לערער עליה ולצורך כך עותר בין היתר לעכב את ביצוע פסק הדין כנגדו.

המבקשים טוענים כי הם עומדים בתנאים שקבעה הפסיקה לצורך עיכוב ביצועו של פסק דין, היינו: (א) סיכויי הערעור טובים או טובים מאוד; (ב) קיימות נסיבות מיוחדות המצדיקות את עיכוב ביצוע ההחלטה; (ג) מאזן הנוחות נוטה לטובת המבקשים. ביתר פירוט נטען בין היתר כי פסק הדין הושג במרמה בנוגע למחדלי ההמצאה של המשיב ותוך הצגת גרסה שקרית לבית המשפט. כמו כן כי על אף שלכאורה פסק הדין הוא לתשלום כסף הרי שהמניע האמיתי העומד מאחורי השגת פסק הדין הוא נישולם של המבקשים מן המקרקעין שבבעלותם ולכן לא אינטרס כספי של המבקשים הוא העומד על הפרק לצורכי בקשה זו אלא אינטרס קנייני שלו עשויה להיגרם פגיעה בלתי הפיכה אם לא יעוכב הביצוע.

המשיב מתנגד לבקשה. לדידו מדובר בפסק דין לתשלום כסף שהינו הפיך על דרך ההשבה. עוד נטען בהסתמך על הפסיקה כי מימוש נכסים לצורך פירעון חוב כספי לא הוכר, כשלעצמו, כעילה לעיכוב ביצוע פסק דין אלא בנסיבות מיוחדות כגון שמדובר במכירת נכס שעלולה להביא להתמוטטות כלכלית של החייב או במכירת בית המגורים שלו (ע"א 7221/01 י.ג. רובינשטיין בע"מ נ' שובל, פ"ד נו(4)178). המשיב טוען כי סיכויי הערעור (שלדבריו הוגש באיחור) אינם גבוהים, לא הובאו ראיות לכך כי מכירת הנכס שלטענת המבקשים מבוקש לנשלו מהם תביא להתמוטטות המבקשים ואף לא נטען כי אין באפשרות המבקשים לפרוע את החוב הכספי מבלי להידרש למכירת המקרקעין. עוד נאמר כי מדובר במגרש ריק ולא בבית מגורים ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח