חדשות משפטיות

חוזים לרכישה
 
דף הבית > פסקי דין > ת"א (תל-אביב-יפו) 175020-09 - רמי סטל נ' ארי ציפר ואח', פסק דין
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ת"א (תל-אביב-יפו) 175020-09 - רמי סטל נ' ארי ציפר ואח'

ת"א (תל-אביב-יפו) 175020-09


רמי סטל

נ ג ד

1. ארי ציפר

2. טרפיק ליס בע"מ

3. מגדל חברה לבטוח בע"מ


ב"כ - עו"ד יהל התובע

ב"כ - עו"ד כחלון הנתבעים

 

בית משפט השלום בתל-אביב-יפו

[31.03.2010]

 

כב' השופט רמי חיימוביץ

 

פסק דין

 

 

1. תאונת דרכים שאירעה ביום 2/7/2004 בין התובע, רכוב על אופנועו, לבין נתבע 1, אשר נהג ברכב שהיה שייך לנתבעת 2 ובוטח בידי נתבעת 3. נסיבות התאונה נדונו בת"א 12560/05 טרפיק ליס בע"מ נ' סטל, במסגרת תביעה שהגישה נתבעת 2 כנגד התובע, ובית-המשפט (כב' השופט ישי קורן) דחה את התביעה וקבע כי:

"[]הגורם המכריע לתאונה היה סטיית רכב התובעת מהנתיב האמצעי אל הנתיב הימני באופן שגרם לחסימת נתיב נסיעתו של האופנוע. אמנם, האופנוע נסע מהר מן המותר ואף לא הגיב כהלכה בראותו כלי רכב המאטים בנתיב האמצעי אך אלה לא היו גורמים לתאונה אלמלא סטה רכב התובעת מהנתיב האמצעי אל הנתיב הימני וחסם את נתיב נסיעתו של רכב הנתבע".

2. עובדות אלו מהוות השתק פלוגתא בענייננו והאחריות לתאונה תוכרע על-פיהן. התביעה דנן הנה תביעתו של רוכב האופנוע בגין נזקי רכוש שנגרמו לו בעקבות התאונה. חילוקי הדעות הם בעיקרם בשאלה אם הוכיח התובע את הנזקים הנתבעים, וכמו-כן נחלקו הצדדים בנוגע למידת אחריותו של התובע עצמו לנזקים.

 

היקף הנזקים

3. נזק לאופנוע: התובע תובע סך של 42,000 ₪ (לא משוערך) בגין נזק שנגרם לאופנוע. סכום זה חושב בהתאם לפער שבין שווי האופנוע במועד התאונה (54,000 ₪), לבין המחיר בו נמכר אחרי התאונה (12,000 ₪). לטענת התובע מכר את האופנוע במחיר זה משום שהאופנוע היה באובדן מוחלט ("טוטל-לוס"). התובע לא הציג מסמכים בנוגע למכירה, אולם רוכש האופנוע, מר טירן ברוך-אל, העיד בבית-המשפט כי רכש אותו בסך של 12,000 ₪ ששולמו לתובע במזומן.

4. אינני מקבל את שיעור הנזק ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח