חדשות משפטיות

חוזים לרכישה
 
דף הבית > פסקי דין > ת"א (תל-אביב-יפו) 216517/02 - א.ש. נ' מדינת ישראל - משרד החינוך ואח', פסק דין
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ת"א (תל-אביב-יפו) 216517/02 - א.ש. נ' מדינת ישראל - משרד החינוך ואח'

ת"א (תל-אביב-יפו) 216517/02

א.ש.

נ ג ד

1. מדינת ישראל - משרד החינוך

2. עירית ראשון לציון


בית משפט השלום תל-אביב-יפו

[23.6.2009]


כבוד השופטת דורית קוברסקי


בשם התובעת - עו"ד שוויצר

בשם הנתבעת 1 - עו"ד גלס

בשם הנתבעת 2 - עו"ד דויטש

פסק דין

-

עובדות

1. התובעת ילידת 1989, תלמידת כיתה ו' בבית ספר "כרמים" בראשון לציון. הנתבעת 1 היתה האחראית על הפעלת בית הספר והמעסיקה של המורים (להלן: "משרד החינוך"). הנתבעת 2, רשות מקומית, בעלים ומחזיקה של חצר בית הספר (להלן: "העיריה").

על פי האמור בתביעה המתוקנת (מיום 22.5.06), בהיות התובעת בת 10, עת ירדה ממדרגות בבית הספר, נכנסה רגלה בתוך חריץ במדרגות וכתוצאה מכך נפלה (להלן: "המפגע").

2. התובעת לא פרטה בכתב התביעה מה רשלנותה של כל אחת מהנתבעות, אלא טענה באופן כוללני כי הנתבעות התרשלו כלפיה בכך שבנו מדרגות כשהמשטח רצוף שקעים, לא תיכננו מדרגות בגובה בטוח, בנו מדרגות במרחק רב ממדרגה למדרגה ובניגוד לדין, לא תיחזקו את המדרגות, לא התקינו מעקות מסודרים ולא הציבו שמירה בחצר בית הספר כדי למנוע את הנפילה.

3. בתמיכה לתביעה הוגשה חוות דעתו של ד"ר הוט דן, מומחה בתחום האורטופדי, אשר העריך את נכותה המשוקללת הצמיתה של התובעת בשיעור 14.5%. 5% בגין חיבור גרוע של האולנה ביד לא דומיננטית לפי סעיף 40.10 לתקנות המל"ל ו-10% בגין קרע TFCC על פי סעיף 35.1 לתקנות המל"ל.

4. משרד החינוך כפר באחריותו לארוע וטען בכתב ההגנה כי התביעה מנוסחת באופן כוללני, אך מן האמור בה משתמע כי אם קיימת אחריות לקרות הארוע, היא רובצת לפיתחה של העיריה האחראית על אחזקת המבנה.

5. בכתב ההגנה שהוגש מטעם העיריה, הוכחשה אחריותה באופן גורף. העיריה הגישה את חוות דעתו של ד"ר מיכה רינות, מומחה בתחום האורטופדי, לפיה לתובעת לא נותרה נכות לצמיתות.

6. נוכח הפער בין ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח