חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > ת"א (תל-אביב-יפו) 27422/06 - ד"ר בן דרור רפי נ' ארגונית הפקות (1998 ) בע"מ, פסק דין
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ת"א (תל-אביב-יפו) 27422/06 - ד"ר בן דרור רפי נ' ארגונית הפקות (1998 ) בע"מ שלום תל-אביב-יפו

ת"א (תל-אביב-יפו) 27422/06

ד"ר בן דרור רפי

נ ג ד

ארגונית הפקות (1998 ) בע"מ


בית משפט השלום תל-אביב-יפו

[20.09.2007]


כב' השופט חגי ברנר

 

פסק דין

 

1.    בפניי תביעה לתשלום סך של 233,000 ₪, שעילתה הפרת התחייבות לשלם לתובע שכר בגין ליווי הפעילות למכירתה של הנתבעת לצד שלישי.

2.    התובע הוא מומחה לייעוץ ופיתוח ארגוני, ועוסק בתיווך וליווי של עסקאות למכירה או רכישה של עסקים. הנתבעת היא חברה שעיסוקה בקידום מכירות, הקמת תפאורות והפקת ארועים.

3.    בחודש ינואר 2005 ביקשה הנתבעת לשכור את שרותיו של התובע לצורך מציאת רוכש לנתבעת. ביום 2.3.2005 נחתם בין הצדדים הסכם שכותרתו "הסכם עמלת תווך מכירת עסק" (להלן: "ההסכם הראשון"). על פי ההסכם הראשון נקבע כי התובע ישמש כמתווך לעסקת המכירה של הנתבעת, ובתמורה יקבל מהנתבעת שכר בגובה 2% מתמורת המכירה. עם זאת, נקבע כי "הסכם זה תקף במידה ולרפי בן דרור [התובע- ח.ב.] היתה מעורבות ישירה בהפנייה."

4.    בחלוף זמן מה, ולאחר שלא צלח משא ומתן שניהלה הנתבעת עם קונה פוטנציאלי, שונתה מתכונת ההתקשרות בין התובע לנתבעת, ונחתם הסכם שני ביניהם, ביום 29.5.2005 (להלן: "ההסכם השני"). על פי ההסכם השני, נקבע כי התובע ישמש כמתווך ומלווה לעסקת מכירתה של הנתבעת. בין השאר, נקבע בהסכם השני כי:

"כמלווה ומתווך אני [התובע- ח.ב.] אעמוד לרשות החברה להכנת ובניית העסקה, למציאת רוכשים פוטנציאליים, לבדיקת כל מועמד אחר, ולליווי המשא ומתן (לצד גורמי מקצוע נוספים של החברה, או כאלה שאני [התובע- ח.ב.] אביא בהתאם לבקשת החברה)."

באשר לתמורה שתשולם לתובע, נקבע כדלקמן:

"התמורה: ** התשלום שינתן לרפי בן דרור [התובע- ח.ב.] יהיה:

תשלום של 5% מכל סכום הרכישה *** בכל מקרה**** של מכירת העסק בכל מועד או שיטה, כמיזוג, מכירה חלקית- הסכם העברת זכויות/מניות וכדומה- או אחרת."

מתחת לחתימות הצדדים ניתן ביאור לכוכביות המעטרות את ההסכם השני:

" ** התמורה המצוינת כאן היא לפני מע"מ ותשולם מול ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח