חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > ת"א (תל-אביב-יפו) 2865/99 - ג' י' נ' בנק דיסקונט לישראל בע"מ, החלטה
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ת"א (תל-אביב-יפו) 2865/99 - ג' י' נ' בנק דיסקונט לישראל בע"מ

ת"א (תל-אביב-יפו) 2865/99

בש"א (תל-אביב-יפו) 6791/06

ג' י'

נ ג ד

בנק דיסקונט לישראל בע"מ


בבית-המשפט המחוזי בתל-אביב-יפו

[11.4.2006]


כב' השופט ד"ר עמירם בנימיני


בשם התובע - עו"ד מ. זפט וע. סהר

בשם הנתבע - עו"ד י. שפירא, ד. לשם

 

החלטה

 

1. התובע הגיש בשנת 1999 כנגד הבנק הנתבע (להלן: "הבנק") תביעה כספית בסך של כחצי מיליארד ₪, המתייחסת למעשים שלטענתו ביצע הבנק בשנות השמונים. התביעה החלה להתברר בחודש ינואר 2004, ועד עתה כבר נשמעו כל עדי התובע והמומחים מטעמו, כולל התובע עצמו, ונותר עוד לשמוע מעדי התובע רק את המומחה החשבונאי, מר ניסים עמר (להלן: "עמר"). הלה נחקר בחקירה נגדית על חוות-דעתו בימים אלו, ועד כה נחקר במשך 3 ימי הוכחות. חוות-דעתו של עמר משתרעת על פני לא פחות מ- 10 כרכים עבי כרס, הכוללים אלפי עמודים ומסמכים, וזו הוגשה בחודש דצמבר 2001.

2. בשלב זה של הדברים, ביום 13.3.06, ולאחר שב"כ התובע החליף ייצוג, הגישו באי-כוחו דהיום של התובע בקשה להגשת חוות-דעת משלימה של עמר. מדובר בחוות-דעת הכוללת 4 כרכים הנושאים בחובם מאות מסמכים. המשיב מתנגד להגשת חוות-הדעת המשלימה.

3. הנימוק להגשת הבקשה, כפי שנטען בה, נעוץ בכך שביום 5.1.04 הגיש עו"ד מקובסקי תצהיר מטעם המשיב, שאליו צורפו מסמכים שלטענת התובע הינם חדשים. בישיבת יום 1.3.04 התרתי לבנק להגיש רשומות בנקאיות חדשות שנמצאו, ואז הודיע ב"כ התובע כי יתכן שעמר ייאלץ לתקן את חוות-דעתו לאור מסמכים חדשים אלה. ב"כ הבנק השיב כי כל המסמכים נכללו בתצהירים ובחוות-הדעת שהגיש הבנק, בהתאם להחלטת בית-המשפט, פרט אולי למסמכים בודדים, אך הצהיר לפרוטוקול כי לא תהיה לו התנגדות שהמומחה מטעם התובע יוכל להתייחס למסמכים החדשים, שכן הבנק מעוניין בגילוי האמת (עמ' 208-212 לפרוטוקול). ב"כ הבנק אמר: "אני מסכים שמומחה שלך אני אומר לפרוטוקול, שיתייחס לכל מסמך חדש...".

התובע מציין כי בפועל קיבל את המסמכים אליהם מתייחסת חוות-הדעת המשלימה ביום 19.4.04. עם מסירת המסמכים לתובע חתם בא-כוחו על אישור קבלת שני קלסרים המכילים מסמכים אלו על-פי רשימה שהוכנה, ורשימה זו צורפה כנספח ג' לתגובת הבנק בבנק זו.

4. לא ניתן היה לקבוע האם המסמכים שנמסרו לתובע ביום 19.4.04 היו מסמכים חדשים, כפי שהוא טוען, או שמא מדובר במסמכים שצורפו לתצהירים ולחוות-דעת מטעם ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח