חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > ת"א (תל-אביב-יפו) 51165/04 - א.סיניבר ושות' מהנדסים בע"מ נ' אד-בר יועצים בע"מ ואח',  
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ת"א (תל-אביב-יפו) 51165/04 - א.סיניבר ושות' מהנדסים בע"מ נ' אד-בר יועצים בע"מ ואח' שלום תל-אביב-יפו

ת"א (תל-אביב-יפו) 51165/04

א.סיניבר ושות' מהנדסים בע"מ

נ ג ד

1. אד-בר יועצים בע"מ

2. החברה לטיפול במי קולחין לאזור הגליל התחתון בע"מ

3. אדלשטיין רפי


בית משפט השלום תל-אביב-יפו

[20.09.2007]


כב' השופט קליין מנחם

 

פסק דין

 

רקע

מונחת בפני תביעה כספית בסך 40,000 ₪.

חברת א. סיניבר ושות' מהנדסים בע"מ (להלן: "התובעת") הינה חברה פרטית אשר עוסקת בייצור ובשיפוץ משאבות. לטענתה, בסוף שנת 2003 התבקשה התובעת לשפץ משאבה בכפר כנא (להלן: "השיפוץ"). מי שביקש את השיפוץ היה, לטענת התובעת, חברת אד-בר יועצים בע"מ (להלן: "אד-בר"). מנהלה של אד-בר הוא מר רפי אדלשטיין (להלן: "רפי").

התובעת אכן ביצעה את השיפוץ והתשלום עבור עבודה זו היה 38,964 ₪. אולם, התשלום, אשר היה אמור להיפרע עד פברואר 2004, מעולם לא הועבר לידי התובעת. משפנתה התובעת לברר את מהות עיכוב התשלום נענתה בלך ושוב, עד שקיבלה תשובה מרפי לפיה חברה אחרת בשם החברה לטיפול במי קולחין לאזור הגליל התחתון בע"מ (להלן: "החברה לטיפול"), היא זו שהזמינה את השיפוץ ומשכך היא זו שחייבת בתשלום בפועל.

טענה התובעת כי מידע זה הוסתר ממנה במהלך כל ההתקשרות. לטענתה, אד-בר הייתה זו שהזמינה את השיפוץ. אליה נשלחה החשבונית, על שמה נרשמה ההזמנה ועוד. בנוסף לכך, גילתה התובעת כי גם אד-בר וגם החברה לטיפול ממוקמים באותם משרדים, במקום מגוריו של רפי ושהוא המנכ"ל של שתי החברות דנן. בנוסף לכך הוא גם הבעלים של חברת אד-בר. כמו כן, גילתה התובעת כי בעוד חב' אד-בר הינה חברה פעילה, הרי שהחברה לטיפול, אשר מומנה על ידי מספר רשויות מקומיות, הינה למעשה חדלת פירעון ונטולת נכסים כלשהם.

לשיטתה של התובעת, התנהלותו של רפי מהווה הטעייה ומעשה רמייה. משכך, ולאחר שניסיונותיה לגבות את החוב העלו חרס, נאלצה התובעת להגיש תביעה זו כנגד אד-בר, החברה לטיפול ורפי בעילה של הרמת מסך.

חב' אד-בר ורפי (להלן יחדיו: "הנתבעים") הגישו לבית המשפט כתב הגנה משותף. בו נטען כי התביעה כנגדם הוגשה בחוסר תום לב. הנתבעים הודו ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח