חדשות משפטיות

חוזים לרכישה
 
דף הבית > פסקי דין > ת"א (תל-אביב-יפו) 20069-06-19 - חבצלת ילוב ואח' נ' בלהה בן בסט ואח', החלטה
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ת"א (תל-אביב-יפו) 20069-06-19 - חבצלת ילוב ואח' נ' בלהה בן בסט ואח'

ת"א (תל-אביב-יפו) 20069-06-19

1. חבצלת ילוב

2. מרים גלזמן

3. גלזמן ירון

נ ג ד

1. בלהה בן בסט

2. שבתאי בן בסט

3. מפעלי ס.ב.ב. קבלנים בע"מ

בית משפט השלום בתל-אביב-יפו

[16.04.2021]

לפני רונן אילן כבוד השופט

החלטה

 

החלטה זו מתייחסת לעתירת המבקשים (התובעים) לחיוב המשיבים (הנתבעים) במענה לשאלות שלא נענו כדבעי (לפי הנטען) בשאלון שהועבר להם, ולגלוי מסמכים ספציפיים שנתבקשו לגלות.

1. במסגרת תובענה זו עותרים המבקשים (התובעים) לחיוב המשיבים (הנתבעים) בפיצוי ולסעדים הצהרתיים, והכל על רקע הסכם קומבינציה משנת 1985.

2. בתמצית, לפי הנטען, ביום 10.4.1985 נכרת הסכם קומבינציה בין המבקשים כבעלי המגרש ברחוב תובל 20 ברמת גן לבין המשיבים 1 - 2 (להלן: "ההסכם"), שלפיו העבירו בעלי המגרש למשיבים 1 ו- 2 51.5% מהבעלות במגרש, וכנגד התחייבות לבנות את הבניין, כאשר הבעלות ביחידות השונות שיבנו בבניין תחולק בין הצדדים. בעריכת ההסכם טפל עבור שני הצדדים עו"ד שמחה איתן ז"ל (להלן: "עו"ד איתן").

בהסכם שנכרת נקבע, בין היתר, שהחבות במס השבח הכרוכה בביצוע ההסכם תחול על בעלי המגרש, ברם ביום 23.6.85 נכרת הסכם הלוואה נוסף בין הצדדים, ובמסגרתו התחייב המשיב 2 לשאת בתשלום מס השבח בגין העסקה.

השנים חלפו, בניית הבניין הושלמה, היחידות השונות בבניין נמסרו, אולם תשלום מס השבח הנדרש בגין הסכם הקומבינציה לא שולם. במהלך 2016 בקשו המבקשים להעביר לבעלותם את הזכויות בבניין, שאז התברר להם שעליהם להסדיר את תשלום מס השבח. המשיבים סירבו לשאת בתשלום ובמהלך 2017 הסדירו המבקשים את תשלום מס השבח.

על רקע זה עותרים המבקשים לחיוב המשיבים בתשלום החוב ששילמו לרשויות המס בגין מס השבח שהוטל עליהם לפי הסכם הקומבינציה, בצירוף הוצאות שהוציאו לשם כך.

על טענה זו, מוסיפים המשיבים טענות נוספות להפרת התחייבויות המבקשים בהסכם הקומבינציה. טענות לדמי שימוש באחת החניות בבניין ובחדר בקומת הגלריה בבניין, והטענה שיש לצוות על המבקשים לרשום את הבניין ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח