חדשות משפטיות

חוזים לרכישה
 
דף הבית > פסקי דין > ת"א (תל-אביב-יפו) 29237-08-17 - עמידר, החברה הלאומית לשיכון בישראל בע"מ נ' ר"ס
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ת"א (תל-אביב-יפו) 29237-08-17 - עמידר, החברה הלאומית לשיכון בישראל בע"מ נ' ר"ס

ת"א (תל-אביב-יפו) 29237-08-17

עמידר, החברה הלאומית לשיכון בישראל בע"מ

נ ג ד

ר"ס

ע"י ב"כ עו"ד שחר ארביב

בית משפט השלום בתל-אביב-יפו

[15.11.2020]

לפני טל חבקין כבוד השופט

פסק דין

 

 

פתח דבר

1. לפניי תובענה לפינוי הנתבעת מדירה המיועדת לדיור ציבורי. בשנת 1980 הוכרו הוריה כזכאים לדיור ציבורי ונחתם עמם הסכם שכירות. הנתבעת ואחיה (שהיה מכור לסמים ונכה) גרו עם אביהם בדירה. בשנת 2004, לאחר שהאב נפטר, הוכרו הנתבעת ואחיה כ"דיירים ממשיכים" לפי חוק זכויות הדייר בדיור הציבורי, התשנ"ח-1998, ונחתם עמם חוזה שכירות. בעוד אחיה של הנתבעת המשיך לגור בדירה כדייר ממשיך, הנתבעת הודיעה (בשנת 2005) שהיא עוזבת את הדירה, ומאז היא אינה צד לחוזה. כפועל יוצא חלה הפחתה משמעותית בדמי השכירות שהאח חויב לשלם לאורך שנים. האח נפטר בשנת 2015. או אז דרשה התובעת מהנתבעת שתפנה את הדירה בהיותה מחזיקה בה שלא כדין. הנתבעת סירבה. מכאן התביעה.

2. הנתבעת טוענת כי היא עודנה דיירת ממשיכה משום שמעולם לא עזבה את הדירה. היא חתמה על הודעת עזיבה כוזבת בעצתו של רכז שטח של התובעת, שתכליתה הייתה להפחית את שכר הדירה. רכז השטח ידע שהיא מתגוררת בדירה והעלים עין. להודעת העזיבה הייתה משמעות טכנית, ומעולם לא הוסבר לה שהיא עלולה להוביל לאיבוד קורת הגג היחידה שיש לה. על כן היא הוטעתה. לשיטתה הודעת העזיבה חסרת תוקף.

3. ועדת אכלוס עליונה של משרד הבינוי והשיכון - הגורם המוסמך להחליט בשאלת מעמדה של הנתבעת כדיירת ממשיכה - דחתה את בקשתה להכרה בה ככזו, לאחר שחדלה להיות דיירת ממשיכה עוד בשנת 2005.

4. אגב הדיון בתיק עלתה השאלה כלום יש מקום להידרש לטענות ההגנה של הנתבעת בתקיפה עקיפה, לאחר שנמנעה מלתקוף את החלטת ועדת האכלוס העליונה בדרך המלך המיועדת לכך: הגשת עתירה לבית המשפט לעניינים מנהליים. פסק הדין ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח