חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > ת"א (תל-אביב-יפו) 29572-02-17 - תומר יבוא ושווק מוצרי מזון בע"מ ואח' נ' פלטינום א.א. פיננסים בע"מ, פסק דין
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ת"א (תל-אביב-יפו) 29572-02-17 - תומר יבוא ושווק מוצרי מזון בע"מ ואח' נ' פלטינום א.א. פיננסים בע"מ

ת"א (תל-אביב-יפו) 29572-02-17

תומר יבוא ושווק מוצרי מזון (1983) בע"מ

נ ג ד

פלטינום א.א. פיננסים בע"מ

בית משפט השלום בתל-אביב-יפו

[06.05.2018]

לפני עדי הדר כבוד השופט

פסק דין

 

לפניי תובענה בה עותרת התובעת לחייב הנתבעת לשלם לה הסך של 215,020 ₪ בנימוק שהנתבעת התחייבה חוזית לממן סכום זה ככל שספק של התובעת לא ישלמו.

כתב התביעה

1. התובעת הינה חברה העוסקת בייבוא ושיווק מוצרי מזון וצריכה ביתית.

2. לטענת התובעת, על מנת להקדים זרמי התשלומים המגיעים לה מהלקוחות, התקשרה "במהלך שנת 2010, בהסכם פקטורינג עם הנתבעת במסגרתו רוכשת הנתבעת את החובות הפתוחים של החברה בגין עסקאות מכירה באשראי וכך הופכת התובעת את חובות לקוחות החברה מעתידיים למזומנים" (להלן : "ההסכם").

3. התובעת הוסיפה וטענה כי מאז נחתם ההסכם נהגה "למעלה מחמש שנים" להגיש לנתבעת מדי חודש, דרישה למימון עסקאות האשראי שביצעה מול לקוחותיה בחודש שקדם להגשתה ו"ככל ודרישת המימון התקבלה אצל הנתבעת עד השעה 13:30 היה עובר המימון אל התובעת באותו יום עסקים".

4. עוד נטען כי ביום 3.6.15, בעקבות ידיעות שפורסמו על מצבה הכספי הרעוע של חברת עדן טבע מרקט בע"מ (להלן : "עדן"), אשר הייתה אחת מלקוחות התובעת, "פנתה חשבת החברה, הגב' נורית פרמדר, באותו היום, אל מנכ"ל הנתבעת, מר אבי רדין ובקשה עמדתם באשר להמשך אספקת סחורה לעדן ..והמשך מימון עסקאות אלה ע"י הנתבעת". התובעת טענה כי בשיחת הטלפון הבהיר מר רדין כי "אין מניעה להמשיך ולספק לעדן ... כל עוד לא הודיעה הנתבעת אחרת תמשיך לאשר בקשות למימון עסקאות וכי לא התקבלה אצלם כל הודעה מחברת הביטוח על הפסקת האספקה" ו"משכך, במהלך חודש 6/15 המשיכה התובעת לספק לעדן... סחורה, כפי שנהגה קודם לכן".

5. אולם, כאשר העבירה התובעת דרישת המימון עבור עסקאות חודש יוני 2015 הדרישה סורבה ומכאן התביעה.

...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח