חדשות משפטיות

חוזים לרכישה
 
דף הבית > פסקי דין > ת"א (תל-אביב-יפו) 30130-01-20 - אינדיגו שירותי הגירה בע"מ נ' ישראכרט בע"מ ואח', החלטה
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ת"א (תל-אביב-יפו) 30130-01-20 - אינדיגו שירותי הגירה בע"מ נ' ישראכרט בע"מ ואח'

ת"א (תל-אביב-יפו) 30130-01-20

אינדיגו שירותי הגירה בע"מ

ע"י ב"כ עו"ד אנשל

נ ג ד

1. ישראכרט בע"מ

יורופיי (יורוקרד) ישראל בע"מ

ע"י ב"כ עו"ד לרנר

בית המשפט המחוזי בתל-אביב-יפו

[23.02.2021]

כבוד השופטת עינת רביד

החלטה

 

לפני בקשות המבקשת (התובעת) לחיוב המשיבות (אשר יכונו יחד המשיבה) להעביר לידיה מסמכים שגולו (בקשה 12); להשיב על שאלון (בקשה 13) ולגילוי ועיון במסמכים ספציפיים (בקשה 14).

בקשה 12 - העברת מסמכים שגולו על ידי המשיבים

1. לטענת המבקשת מתכתובת בין באי כוח הצדדים עלה, כי המסמכים אותם גילתה המשיבה הוכנו לעיונה של המבקשת וממתינים למשלוח למשרד בא כוח המבקשת. אלא שבא כוח המשיבה התנה את המענה להליכים המקדמיים והעברת המסמכים לעיון המבקשת בכך שקודם לכן יועבר למשיבה מענה זהה מטעם המבקשת. המבקשת העבירה מענה למשיבה, אך היות ומענה זה לא נשא חן בעיניה היא הודיעה כי המסמכים שהכינה לא יועברו למבקשת.

לטענת המבקשת העובדה שלא יכלה להמציא למשיבה את המסמכים שנדרשו ממנה, וניתן תצהיר בעניין זה, איננה פוטרת את המשיבה ממתן עיון במסמכים שגולו על ידה, שכן אין המדובר בחיובים שלובים.

2. המשיבה השיבה לבקשה והעלתה טענה מקדמית, אף ביחס ליתר הבקשות, ולפיה יש להורות על סילוק הבקשות על הסף וזאת בהתאם לתקנה 49(ד) לתקנות סדר הדין האזרחי התשע"ט-2018 (להלן: התקנות החדשות) שכן לא נעשתה פניה מקדמית למשיבה טרם הגשת הבקשה.

3. לגופו של עניין טענה המשיבה כי אף שהשיבה לבקשת המבקשת לגילוי מסמכים ושאלונים, המבקשת לא המציאה ולא נתנה מענה לדרישותיה, בטענה ש"אין לחברה יכולת למצוא מידע סלקטיבי שכזה...", ואף כי ניתנו לה אורכות להמצאת המידע המבוקש.

4. לטענתה, לא יעלה על הדעת, שהיא תגלה את כלל המסמכים וההקלטות הרלוונטיים להליך, ואילו המבקשת לא תמציא דבר, המדובר בשימוש לרעה בהליכי בית משפט. לטענתה, בוודאי שהמדובר בחיובים שלובים, שכן לא יעלה על הדעת שמשיבים יחשפו את כלל המסמכים וההקלטות והמבקשת לא תחשוף דבר.

...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח