חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > ת"א (תל-אביב-יפו) 49359-06-19 - שמעון מרדכי הולנדר נ' אברהם סיקסיק, החלטה
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ת"א (תל-אביב-יפו) 49359-06-19 - שמעון מרדכי הולנדר נ' אברהם סיקסיק

ת"א (תל-אביב-יפו) 49359-06-19

שמעון מרדכי הולנדר

נ ג ד

אברהם סיקסיק

בית משפט השלום בתל-אביב-יפו

[19.03.2020]

לפני הדס פלד כבוד השופטת

החלטה

 

1. בפניי בקשת הנתבע (להלן: "המבקש") לדחיית התובענה על הסף ולחילופין להעברת הדיון לבית הדין לעבודה, בטענה להעדר סמכות עניינית.

2. המשיב, הגיש כנגד המבקש תובענה ע"ס 320,000 ₪, בעילה של פרסום לשון הרע. המבקש קצין משטרה בדרגת סנ"צ והמשיב שוטר בדרגת רס"מ, שירתו במועדים הרלוונטיים ביחידת להב 433.

3. בכתב התביעה נטען בין היתר כי, המבקש התמודד על תפקיד רכז מודיעין ביחידה. לאחר שמועמדותו לא צלחה, פנה המבקש אל רמ"ח מבצעים והעלה טענות בדבר קונספירציה שנעשתה נגדו וכי המשיב לא תמך במועמדותו. הוסבר למבקש כי אי הצלחתו במכרז נבעה מטעמים מקצועיים גרידא.

4. בעקבות תלונה שהגיש המבקש לקב"ט היחידה, נחקר המשיב בפוליגרף לראשונה בחייו. לאחר בדיקת הפוליגרף, התברר למשיב, כי המבקש הפיץ בקרב עשרות אנשים ביחידה (לכל הפחות), חלקם פקודיו של המשיב, אמרות שונות, לפיהן, המשיב מושחת, מנצל את קשריו ביחידה ומקבל טובות הנאה ממנהל החוף בראשל"צ.

5. בכתב ההגנה נטען בין היתר, כי בדיקת הפוליגרף הנטענת כלל לא נערכה וכל שעשה המבקש הוא, להביע בפני גורמים מוסמכים חשדות לגיטימיים בנוגע להתנהלות המשיב, לרבות חשדות לאי-סדרים ושחיתות-לכאורה ביחידה. בחודש ספטמבר 2018 שלח הנתבע, לאחר התייעצות עם קב"ט להב 433, מכתב תלונה רשמי למפקד היחידה.

6. במסגרת בקשה זו, טוען המבקש, כי התביעה הוגשה בגין דברים שפורסמו על ידי הנתבע במסגרת יחסי העבודה, ולפיכך לבית הדין לעבודה הסמכות לדון בתביעה. לטענת המשיב, המעסיק הינו המדינה והתובענה כלל אינה בקשר עם יחסי עבודה.

...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח