חדשות משפטיות

חוזים לרכישה
 
דף הבית > פסקי דין > ת"א (תל-אביב-יפו) 49835-06-16 - משה חן ואח' נ' סמארט קפיטל תוכנות בע"מ ואח', פסק-דין
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ת"א (תל-אביב-יפו) 49835-06-16 - משה חן ואח' נ' סמארט קפיטל תוכנות בע"מ ואח'

ת"א (תל-אביב-יפו) 49835-06-16

1. משה חן

2. מ. חן אחזקות (2005) בע"מ

3. אלי חן

4. יוסף שנקלר

5. מורן חן

6. שירן חן

7. טל חן

8. אילנה דותן

9. איתי נגר

10. אלמוג סלומון

11. אלון זינר

12. רוג'ר מרק זינר

13. דן שטראוס

14. עמי אשרמן

15. ד"ר לביא גולדמינץ

נ ג ד

Smart Capital Markets Ltd

יצחק נוי

על-ידי ב"כ עו"ד לב זיגמן, אודליה עפר וספיר חלימה

הרצוג, פוקס נאמן

בית המשפט המחוזי בתל-אביב-יפו

[11.02.2021]

לפני גרשון גונטובניק כבוד השופט

פסק-דין

 

קבוצת משקיעים השקיעה כספים באמצעות פלטפורמת מסחר. ההשקעה נשאה פירות, והחברים בקבוצה הפיקו רווחים נאים. לאחר זמן נקלעו הצדדים למחלוקת. המשקיעים ביקשו למשוך כספם. הפלטפורמה העלתה טענות לגבי תקינות פעילות ההשקעה. הצדדים חתמו על הסכם בו הושבה למשקיעים קרן השקעתם ועוד כארבעים אחוזים מהרווחים שהפיקו. פעולות המסחר נמחקו. הוסכם על סילוק סופי ומוחלט של הטענות ההדדיות. והנה, המשקיעים טוענים, בין היתר, כי הסכם זה הוא תוצר של כפייה כלכלית, ומכאן שעל הנתבעים להשיב להם את יתרת הרווחים שהפיקו.

האמנם?

 

רקע

1. התובעים הם בני משפחה וחברים של התובע 1 (מר משה חן, להלן: התובע או מר חן). נראה כי מר חן צבר מוניטין כמשקיע מוכשר בשוק ההון, והם ייפו כוחו להשקיע עבורם בכל דרך שימצא לנכון באמצעות פלטפורמת המסחר "סמארט קפיטל".

Smart Capital Markets Limited(להלן: הנתבעת 2 או סמארט קפיטל) היא חברה זרה, שהפעילה בתקופה הרלוונטית "זירות סוחר" - פלטפורמות מסחר ממוחשבות לביצוע עסקאות במכשירים פיננסיים. הפועלים בזירות יכלו לבצע עסקאות בשערי מטבע זר, מדדים ועוד. סמארט קפיטל תוכנות בע"מ (להלן: הנתבעת 1) מגדירה עצמה כספקית השירות של סמארט קפיטל. מר יצחק נוי (להלן: הנתבע או מר נוי) היה דירקטור ובעל מניות בנתבעות, ובתקופה הרלוונטית לתביעה שימש כיו"ר איגוד המסחר בלשכת המסחר.

המכשיר הפיננסי שנסחר אצל סמארט קפיטל הוא "חוזה הפרשים (CFD)". ובמה דברים אמורים? במסגרת זו הלקוח וזירת הסוחר מתקשרים ביניהם בעסקה, שתוצאותיה נגזרות משינוי בערכו של נכס בסיס. מחירי נכסי הבסיס נקבעים על ידי זירת הסוחר בהתאם לציטוט שהזירה מקבלת מספק ציטוטים בתוספת מרווח. חוזה ההפרשים ניתן למינוף, כך שניתן לרכוש ערך חוזה גבוה יותר מסכום הבטוחה שהלקוח מפקיד בחשבונו. שינוי המחיר של נכס הבסיס הוא המוביל לרווח או להפסד. ללקוח אין כל זכויות בנכס הבסיס עצמו. לשם ביצוע המסחר על הלקוח של סמארט קפיטל ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח