חדשות משפטיות

חוזים לרכישה
 
דף הבית > פסקי דין > ת"א (תל-אביב-יפו) 52260-09-16 - עירית גבעתיים נ' יגל מלי ז"ל ואח', החלטה
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ת"א (תל-אביב-יפו) 52260-09-16 - עירית גבעתיים נ' יגל מלי ז"ל ואח'

ת"א (תל-אביב-יפו) 52260-09-16

עירית גבעתיים

נ ג ד

הנתבעים 1-11:

יגל מלי ז"ל ואח'

נתבעים 13-25

חן מרים ואח'

בית משפט השלום בתל-אביב-יפו

[23.04.2021]

לפני אפרת בוסני כבוד השופטת

החלטה

 

1. בקשת נתבעים 1-11 לשמיעת עדותה של הגב' לאה טבע עכו (להלן: "העדה") בהיוועדות חזותית ולחלופין דחייה קצרה של מועד חקירתה;

2. הבקשה מוגשת בהסכמת נתבעים 13-25. התובעת מסכימה לדחיית שמיעת העדות ומתנגדת לגביית העדות בהיוועדות חזותית.

3. נתבעים 1-11 (להלן: "הנתבעים") טוענים בתמצית כי העדה עזבה את הארץ בחודש דצמבר 2020 ועברה להתגורר עם משפחתה בקפריסין ושם מרכז חייה וכי לאור מדיניות החיסונים הנוהגת בארץ מגורי העדה (קפריסין) שלעת הזו מחסנת רק תושבים מעל גיל 79, העדה אינה מחוסנת ואינה צפויה להתחסן בקרוב. הידרשות העדה להגיע לישראל לצורך מתן עדות תחייב את העדה לשהות בבידוד בישראל במשך 14 יום, הרחק מבעלה וילדיה ויכול שתצריך את העדה בעת חזרתה לביתה לשהות בבידוד נוסף בן 14 יום, באופן שהעדה תידרש לבידוד של כחודש ימים בשל דיון בן מספר שעות בישראל. בשל כך מבקשים הנתבעים להתיר את עדותה של העדה בדרך של היוועדות חזותית. לחלופין מבוקש לדחות את מועד חקירת העדה לתאריכים בהם תשהה בארץ שמועדם, בשלב זה, אינו ידוע.

4. התובעת מתנגדת לגביית עדות העדה בהיוועדות חזותית טוענת שמדובר בעדה היחידה מטעם הנתבעים והרוח החיה מטעמם בזמן אמת ובהליכים אלה וכי דרך המלך היא העדת עדים בפני בית המשפט, המאפשרת לבית המשפט להתרשם באופן בלתי אמצעי מהעדים. מתן עדות העדה בדרך של היוועדות חזותית, לטענת התובעת, טומן אי שוויון דיוני מובנה בין הצדדים ומקים חשש לפגיעה ביכולתו של בית המשפט להתרשם מ"סימני האמת" בעדות.

התובעת מוסיפה וטוענת כי מגפת הקורונה והשפעותיה אינה מילת קסם, כי ישראל מצויה בשלב מתקדם של בלימת המגפה ובהינתן שמדובר בעדה חיונית והעדה היחידה מטעם הנתבעים יש לתת את הדעת לזכותה הדיונית של התובעת לחקור את העדה באולם בית המשפט, ולא בכל דרך אחרת.

התובעת טוענת עוד ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח