חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > ת"ב (ירושלים) 5832-11-11 - ועד הישיבות בארץ ישראל נ' טוביה לנג, החלטה
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ת"ב (ירושלים) 5832-11-11 - ועד הישיבות בארץ ישראל נ' טוביה לנג

ת"ב (ירושלים) 5832-11-11

ת"ב (ירושלים) 44237-11-11

ועד הישיבות בארץ ישראל

ע"י ב"כ - עו"ד צבי רוזנטל ואסתי וייסלר

נ ג ד

טוביה לנג

ע"י ב"כ - עו"ד ישראל גור

בית דין אזורי לעבודה בירושלים

[06.11.2012]

השופט דניאל גולדברג

החלטה

 

1. לפניי בקשת המבקש לעכב ביצועו של פסק דין שניתן בהליך זה ביום 27.2.12, על פיו אושר פסק בוררות שניתן בבוררות שהתקיימה בין הצדדים.

2. משמעות אישור פסק הבוררות היא חיוב המבקש לשלם למשיב פנסיה חודשית וכן חיובו לשלם למשיב סכומי גמלאות בגין העבר וסכומים נוספים. המשיב טען כי החוב על פי פסק הבוררות בגין העבר הינו כ-250,000 ₪, והמבקש לא חלק על כך.

3. כידוע, השיקולים הדרושים להכרעה בבקשה לעיכוב ביצוע פסק דין הינם סיכויי הערעור ומאזן הנזק בין הצדדים. לעניין מאזן הנזקים נשקלים מזה ומזה הנזק שייגרם לכל צד בדחיית עמדתו בבקשה לעיכוב ביצוע, במקרה שבו אותו צד יזכה בערעור.

4. אין מקום לכך שאכריע במחלוקת בין הצדדים בשאלה אם סיכויי הערעור "מצויינים" כטענת המבקש או שהם "נמוכים מאוד" כטענת המשיב. די בכך שהערעור שהוגש אינו נטול סיכויים על מנת שגורל הבקשה יוכרע בהתאם למאזן הנזק בין הצדדים. עם זאת, מקובלת עלי טענת המשיב כי מאזן הנזקים האמור צריך להבדק, ונקודת האיזון בי האינטרסים של הצדדים צריכה להיקבע, על רקע המשקל הנורמטיבי הגבוה שיש לזוכה בפסק דין לממש את זכייתו ולחובה לקיים פסקי דין של ערכאות השיפוט (ע"א 1610/09 א' רואים 6/6 לייזר מדעי ורפואי בע"מ ואח' נ. רוני פרץ (מיום 18.3.09).

5. בשים לב לכך שהמשיב הינו אדם מבוגר וחולה, אין לבטל את חששו של המבקש שמא לא יוכל להיפרע מהמשיב אם יתקבל ערעורו. המשיב טען כי לא יקשה עליו להחזיר את מלוא הסכומים שנפסקו לו על פי פסק הבוררות, אם יפסיד בערעור ולשם כך יוכל למשכן את ביתו, אך לא הוגש כל תצהיר או מסמכי בעלות המאשרים טענה זו והמאפשרים לשום את ערך דירת המשיב.

...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח