חדשות משפטיות

חוזים לרכישה
 
דף הבית > פסקי דין > ת"ט (אשדוד) 16488-08-19 - נצר ש. טכנולוגיות בע"מ נ' נורית אדרי, החלטה
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ת"ט (אשדוד) 16488-08-19 - נצר ש. טכנולוגיות בע"מ נ' נורית אדרי

ת"ט (אשדוד) 16488-08-19

נצר ש. טכנולוגיות בע"מ

נ ג ד

נורית אדרי

בית משפט השלום באשדוד

[24.02.2021]

בפני הבכיר ערן אביטל כב' הרשם

החלטה

 

המבקשת הגישה התנגדות לביצוע שני שטרות אשר הוגשו ללשכת ההוצאה לפועל ובסכום כולל של 41,496 ₪. שיק אחד זמן פירעונו הוא 30/7/2016 בסך 37,900 ₪ ושיק נוסף זמן פירעונו הוא 22/5/2017 בסך 2,200 ₪. שני השיקים חוללו מחמת העדר כיסוי מספיק בחשבון בנק המבקשת.

בכתב התנגדותה טענה המבקשת כי השיקים נמסרו לידי המשיבה כחלק מעסקת רכישת מכונת חריטה (C.N.C) שסיפקה לה המשיבה ובעלות של כ-300,000 ₪. השיקים נמסרו למשיבה לאחר קבלת המכונה אולם לטענת המבקשת השיקים לא נפרעו מחמת העובדה שהמכונה הגיעה באיחור ללא תוכנה בעברית כפי שהובטח והשירות שניתן בגינו היה לקוי. עובדות אלו גרמו למבקשת נזק.

המבקשת נחקרה היום ומחקירתה עלה כי מדובר בעסק המנוהל על ידה ועל ידי בעלה לבניית דלתות לבתי מגורים כשהמכונה מסייעת בתהליך הייצור. המבקשת ציינה שהיו תקלות חוזרות ונשנות אולם כאשר נשאלה בפועל מדוע בחרה שלא לקיים את ההתחייבות המגולמת בתשלום יתרת התמורה עבור המכונה, קרי הסכומים המפורטים בשטרות שהוגשו לביצוע לא ידעה להשיב כיצד קשורות הטענות בדבר כשלים במתן שירות, או בתקלות במכונה לעניין ערך סכומי השיקים שחוללו. לעניין זה אפנה לפרוטוקול הדיון מהיום (עמ' 2 שורות 17-23). מעדות המבקשת נחזית כי המכונה פעילה אך הרווח המצרפי שנוצר לה כתוצאה מרכישת המכונה נמוך.

ראוי לציין כי מחקירת המבקשת לא ניתן לקבל תמונת מצב כיצד הטענות בדבר הנזקים שלכאורה גרמה המשיבה למבקשת נסכמים לכדי סכום השיקים שחוללו ובעניין זה המבקשת טענה ש"כל מה שקשור לתפעול אני לא יודעת", הווה אומר שאליבא דמבקשת, קיימים ליקויים אך היא אינה יכולה כלל לתת מענה אודות אופי הליקויים וחשוב מכך לסכום אותם ולהסביר, לפרט ולנמק מדוע דווקא היא אינה פורעת את סכומי השיקים מכורח אותן טענות בדבר ליקויים נטענים מצד המשיבה. יודגש, כי תמך נוסף למסקנה לפיה כשלה המבקשת בהוכחת ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח