חדשות משפטיות

חוזים לרכישה
 
דף הבית > פסקי דין > ת"ט (בת-ים) 32429-08-20 - ע.ב מוקד אשראי בע"מ נ' מאיר כהן מערכות בע"מ ואח', החלטה
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ת"ט (בת-ים) 32429-08-20 - ע.ב מוקד אשראי בע"מ נ' מאיר כהן מערכות בע"מ ואח'

ת"ט (בת-ים) 32429-08-20

ע.ב מוקד אשראי בע"מ

ע"י ב"כ עו"ד גד לנדאו

נ ג ד

1. מאיר כהן מערכות בע"מ

2. מנחם צבי כהן

ע"י ב"כ עו"ד אשר (חופי) חפוטה

בית משפט השלום בבת-ים

[16.04.2021]

כבוד השופט אודי הקר

החלטה

 

התנגדות לביצוע 4 שיקים בסך כולל של 180,000 ש"ח: שלושה שיקים על סך 50,000 ש"ח כל אחד, משוכים מחשבון המבקשת 1 (להלן: "המבקשת") לחברת "ש.צ.ד סחר כללי בע"מ" בערבות אישית של המבקש 2 (להלן: "המבקש"). שיקים אלו הוסבו לחברת "אגר המליניום בע"מ" וזו הסבה אותם למשיבה. השיק הרביעי, על סך 30,000 ש"ח, משוך מחשבונה של המבקשת לפקודת חברת "אגר המילניום בע"מ" בערבות אישית של המבקש, והוסב למשיבה.

 

עיקרי טענות המבקשים:

1. לטענת המבקשים יש לדחות הבקשה בהיעדר עילה, שעה שהמשיבה נמנעה מלהצהיר בבקשת הביצוע (שמהווה כתב תביעה בהליך) על היותה מלווה מוסדית או גוף פיננסי, תוך פירוט מספר הרישיון שלה ותאריך קבלתו. המשיבה לא מילאה את סעיף 8 לבקשת הביצוע, וניסתה להעלים את זהותה כחברה העוסקת בתחום האשראי, הלוואות חוץ בנקאיות, ניכיונות שיקים, כדי לחמוק מהוראות הדין החלות עליה. זאת, הגם שאישרה שהשיקים הגיעו לידיה במסגרת עסקת ניכיון שיקים שביצעה עם אגר המילניום.

2. לטענת המבקשים, המשיבה אף אינה "אוחזת" בשיקים, שכן חברת אגר המילניום לא קיבלה את הקניין בשיקים, ולא יכולה הייתה להסב אותם למשיבה. אגר המילניום היא חברת יחיד, ובעל מניותיה היחיד ומנהלה היחיד הוא מר גל יהודי יוסף, שבעקבות הגבלות שהוטלו נגדו בתיקי הוצל"פ מנוע מלייסד תאגיד ולהיות בעל עניין בתאגיד - הן במישרין והן בעקיפין. לפיכך, כל עסקה בין אגר המילניום לבין המשיבה לא יכלה להתקיים, וזאת אף ובנוסף לסע' 56 לחוק החברות, תשנ"ט 1999. עובדה זו, כך נטען, מעידה על קנוניה שרקמו המשיבה וחברת אגר המילניום.

...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח