חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > ת"ט (חדרה) 33601-11-19 - ג'מאל זחאלקה נ' מוסעב אגבארייה, החלטה
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ת"ט (חדרה) 33601-11-19 - ג'מאל זחאלקה נ' מוסעב אגבארייה

ת"ט (חדרה) 33601-11-19

ג'מאל זחאלקה

נ ג ד

מוסעב אגבארייה

בית משפט השלום בחדרה

[25.03.2020]

כב' הרשמת הבכירה טלי מירום

החלטה

 

1. בפניי התנגדות לביצוע חמישה שיקים על סך כולל של 11,950 ₪, שנמשכו ע"י המבקש, בעל עסק למכירת רהיטים, לפקודת המשיב, בעל עסק לשיווק רהיטים, וחוללו באי פרעון משנתקבלה הוראת ביטול.

2. המבקש הגיש התנגדות לביצוע השטר. תצהיר התמיכה שצורף להתנגדות נערך על ידי אביו של המבקש, שהצהיר כי הוא המנהל בפועל של העסק של בנו, הוא מיופה כח ומורשה חתימה בכל הקשור לניהול העסק והוא בקיא בכל העניינים הקשורים לתובענה. האב טען, כי השיקים נמסרו למשיב במהלך התקשרות שוטפת בין הצדדים, במסגרתה מספק המשיב סחורה לעסק המבקש. נטען, כי בחודשים אוגוסט וספטמבר 2018 סיפק המשיב סחורה רבה למבקש, אולם לאחר שסחורה זו נמכרה ללקוחות המבקש, התברר כי היא אינה תואמת להזמנות, ועל כן הוחזרה על ידי הלקוחות לעסק המבקש. נטען, כי הוסכם בין הצדדים כי המבקש יחזיר למשיב את הסחורה שהחזירו הלקוחות, ואילו המשיב יחזיר למבקש את השיקים שנתן לו עבורה. נטען, כי שווי הסחורה שהוחזרה למשיב גבוה מסכום השיקים נשוא ההתנגדות, מה גם שבמחסני המבקש נותרה סחורה נוספת שהמשיב מסרב לקבל. טוען, איפוא, המבקש לכשלון תמורה מלא שהצדיק את ביטול השיקים.

3. ביום 22.1.2020 עמד אביו של המבקש לחקירה על תצהירו (המבקש עצמו לא נכח בדיון, עקב שהותו בחו"ל). בחקירה העיד האב, כי הסחורה שנטענה כפגומה היא חמישה סלונים שקיבל מהמשיב ומכר ללקוחות, ואשר הלקוחות החזירו בטענה כי הם פגומים. לדבריו, המשיב הסכים לקבל בחזרה ארבעה סלונים, והחמישי נותר במחסני המבקש. לטענתו, המשיב הבטיח לאביו של המבקש להחליפם בסלונים אחרים, אשר אמורים להגיע מתורכיה, וביקש כי ימתין, ואף ביקש ממנו לתת לו עוד כסף, על מנת שיוכל לשלם עבור הסלונים מתורכיה; אביו של המבקש הסכים, לטענתו, על רקע היכרותם הממושכת וידידותם, ומסר לו שיקים בסכום כולל של 24,000 ₪, 6,000 ₪ לכל סלון. אביו של המבקש אישר, כי על אף האמור לעיל הוא ממשיך לעבוד עם המשיב, זאת בשל יחסי הידידות ביניהם.

4. בסיכומיו חזר המבקש על טענותיו, תוך שהוא מצרף שתי תעודות משלוח ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח