חדשות משפטיות

חוזים לרכישה
 
דף הבית > פסקי דין > ת"ט (חדרה) 48078-01-21 - בנק לאומי לישראל בע"מ נ' א.א. ברק שילוט ופרסום בע"מ, החלטה
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ת"ט (חדרה) 48078-01-21 - בנק לאומי לישראל בע"מ נ' א.א. ברק שילוט ופרסום בע"מ

ת"ט (חדרה) 48078-01-21

בנק לאומי לישראל בע"מ

נ ג ד

א.א. ברק שילוט ופרסום בע"מ

בית משפט השלום בחדרה

[13.04.2021]

כב' הרשמת הבכירה, מיכל פרבר

החלטה

 

1. בפניי התנגדות שהגישה המבקשת לביצוע 7 שיקים על סך 10,000 ₪ כל אחד, הראשון זמן פירעונו ליום 20.10.19 והאחרון ליום 20.7.20. על פי הנטען בתצהיר התמיכה בהתנגדות שהגיש מנכ"ל המבקשת, מר אדריס מואסי, השיקים נשוא ההליך נמסרו בחודש 08/2019 במסגרת עסקה בין המבקשת לבין עמאד אבו חוסיין (להלן: "עמאד") לפיה עמאד יספק למבקשת 32 מתקנים של שלטי חוצות המוצבים באתרים ידועים מראש כנגד תשלום בסך 160,000 ₪. כחלק מעסקה זו נמסרו לעמאד 16 שיקים על סך 10,000 ₪ כל אחד והשיקים נשוא ההליך הם חלק מאותם שיקים.

2. לטענת המבקשת, כארבעה חודשים מהיום בו עמאד אמור היה לקיים את ההסכם, נודע למבקשת שהוא לא מסוגל למלא את חלקו בהסכם ולכן המבקשת ביטלה את העסקה ועמאד התבקש להשיב את השיקים. להתנגדות צירפה המבקשת מכתב ששלחה לעמאד ביום 5.7.19 שעניינו בהחזרת שיקים לאחר שלא סופקו שלטי החוצות וכן מכתב מיום 4.7.19 ששלחה המבקשת למנהל סניף הבנק בבקשה לביטול שיקים עקב ביטול העסקה עם עמאד.

3. בהתייחס למשיב טוענת המבקשת שלא נתן תמורה בעד השיקים בהיות חשבונו של עמאד ביתרת חוב גדולה, כאשר השיקים הופקדו כחלק מהסדר חוב שעשה עמאד עם המשיב. משכך טוענת המבקשת כי המשיב אינו אוחז בשיקים כשורה. עוד מוסיפה המבקשת וטוענת כי עמאד והמשיב פעלו יחד במטרה להגדיל את סיכוייו של המשיב לגבות את חובו של עמאד וכי המשיב לא טרח לברר עם המבקשת אודות השיקים ומשכך נחשב כמי שעצם עיניים ופעל בחוסר תום לב. בהקשר זה מוסיף המצהיר כי לאחר חזרת השיק הראשון, נפגש עם מנהל הסניף אצל המשיב, הסביר לו מדוע נמסרו השיקים וכי בוטלו לאור ביטול העסקה וכישלון תמורה מלא.

4. בחקירתו התבקש מר אדריס להתייחס לפעילות החברה שהיתה בבעלות עמאד ולפעילות המבקשת והשיב שעבד אצל עמאד ולאחר שפעילות החברה שהיתה בבעלות עמאד הוגבלה הוא החל לפעול באותו תחום ולשם כך ביקש לקנות מעמאד את השלטים שהיו ברשותו. מר אדריס הוסיף שלא קיבל קבלה כנגד התשלום וגם לא את השלטים שביקש לרכוש.

5. כשהתבקש להתייחס לאי ההתאמה ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח