חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > ת"ט (חיפה) 2815-11-18 - בנק לאומי לישראל בע"מ נ' סרחאן נסאר, החלטה
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ת"ט (חיפה) 2815-11-18 - בנק לאומי לישראל בע"מ נ' סרחאן נסאר

ת"ט (חיפה) 2815-11-18

בנק לאומי לישראל בע"מ

נ ג ד

סרחאן נסאר

בית משפט השלום בחיפה

[26.03.2020]

כב' הרשמת הבכירה, מיכל פרבר

החלטה

 

1. בפניי התנגדות לביצוע שטר על סך 30,000 ₪ אשר הגיש המבקש. עפ"י הנטען בהתנגדות, השיק נשוא ההתנגדות וכן תשלום מזומן נוסף בסך 20,000 ₪ ניתנו לשאער ויסאם, קבלן אשר אמור היה לבצע עבודות נגרות עבור המבקש, אלא שטרם תחילת ביצוע העבודות הודיע כי לא יוכל לבצע את העבודות עקב קשיים כלכליים אליהם נקלע. לטענת המבקש, הקבלן התחייב בפניו למשוך חזרה את השיק מהמשיב וכן מסר לו שיקים תמורת השיק שמסר והתשלום שביצע במזומן, אך כשהגיע מועד פירעון השיק נשוא ההתנגדות והוא לא הוחזר, נתן המבקש הודעת ביטול. בהתייחס לשיק שניתן לו על ידי הקבלן מציין המבקש כי שיק זה לא נפרע מחמת אי כיסוי מספיק.

2. ב"כ המשיב ויתר על חקירת המבקש ובהתאם, ניתנת החלטה בהתנגדות על סמך טענות הצדדים.

3. מעמדה של התנגדות הינו כשל בקשת רשות להתגונן ולפיכך על מנת שתתקבל, על המבקש להראות הגנה לכאורה. בית המשפט אינו בודק, בשלב זה, את טיב ראיותיו של המבקש או כיצד יוכיח אותן אלא פותח את שעריו בפני המבקש, אם טענותיו, בהנחה שהן נכונות, מגלות הגנה כנגד התביעה, אפילו תהיה זו הגנה דחוקה ובלבד שפירט את הגנתו ולא הסתפק בהעלאת טענות כלליות. העובדה שבשלב זה של הדיון בית המשפט מסתמך על תצהירו של המבקש מבלי לבחון את טיב הראיות, מחייבת הנחת תשתית עובדתית מפורטת בתצהיר ושורה ארוכה של הלכות חזרה וקבעה כי המבקש חייב להתכבד ולהיכנס לפרטי העניין שעליו מתבססת הגנתו, ואינו רשאי להסתפק בהעלאת טענות כלליות.

4. בענייננו, המבקש העלה טענת כישלון תמורה ולפיה הקבלן ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח