חדשות משפטיות

חוזים לרכישה
 
דף הבית > פסקי דין > ת"ט (קריות) 42768-12-19 - אליאס אבו עקסה נ' גבריאל כנפו, החלטה
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ת"ט (קריות) 42768-12-19 - אליאס אבו עקסה נ' גבריאל כנפו

ת"ט (קריות) 42768-12-19

אליאס אבו עקסה

נ ג ד

גבריאל כנפו

בית משפט השלום בקריות

[16.07.2020]

כב' הרשמת הבכירה יונת הברפלד-אברהם

החלטה

 

1. המבקש הגיש התנגדות לביצוע שטר ע"ס של 57,000 ₪, שהוגש לביצוע בלשכת ההוצאה לפועל. המשיב הגיש תגובה להתנגדות.

2. לטענת המבקש בהתנגדותו, השיק נמסר ריק לחלוטין , ללא פרטים וללא סכום והוא לא קיבל כל תמורה בגין השיק, בהעדר עסקת יסוד. כעולה מתצהירו של המבקש, השיק נמסר על ידו כטובה אישית לאביו של חבר, ואדים. אותו ואדים הבטיח למבקש כי השיק יוחזר לו כעבור 3 חודשים. המבקש סבר כי מדובר בעניין טכני בלבד וכטובה לחבר, מסר את השיק לזוכה, המשיב. לאחר שהמשיב פנה למבקש ועדכן אותו כי ואדים אינו משלם, פנה המבקש לואדים ויחד פנו למשיב. נאמר למבקש כי יש בידי המשיב שיקים נוספים והוא הבין כי ואדים והמשיב יגיעו להסדר. למבקש התברר כי הנושא עדיין לא סודר.

3. המשיב הגיש תגובה ובה עלה כי בתחילה ניתן שיק אחר על ידי המבקש, עליו נרשם כי מדובר בשיק על חשבון חוב כללי של ואדים. המבקש חתם על צילום השיק לידו נרשמה ההערה הנ"ל. הוא אישר זאת בדיון. שיק זה הוחלף על ידי המבקש בשיק נשוא התובענה. גם את זאת אין המבקש מכחיש.

4. בדיון שנערך ביום 14/7/20, הועלתה טענה חדשה מטעם המבקש כי למעשה לא ניתן לדעת מהו החוב הנכון היות ולא צורף הסכם הלוואה וכי למשיב נמסרו שיקים אחרים וייתכן וחלק מהחוב, אם לא כולו, סולק.

דיון והכרעה:

5. לאחר שעיינתי בהתנגדות ובתגובה, ולאחר ששמעתי את המבקש וב"כ הצדדים, מצאתי כי יש ליתן למבקש רשות להגן מפני השטר, כנגד הפקדת סך של 25,000 ₪.

6. אין מחלוקת כי המבקש מסר למשיב את השיק נשוא התובענה. גם אם היה השיק ריק, הרי שעל פי פקודת השטרות, רשאי המחזיק בשיק למלא את הפרט החסר (סעיף ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח