חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > ת"ט (תל-אביב-יפו) 44325-02-16 - חיים יצחק בורנשטיין נ' א.ד. פז יזום והשקעות בנדל"ן בע"מ ואח', החלטה
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ת"ט (תל-אביב-יפו) 44325-02-16 - חיים יצחק בורנשטיין נ' א.ד. פז יזום והשקעות בנדל"ן בע"מ ואח'

ת"ט (תל-אביב-יפו) 44325-02-16

חיים יצחק בורנשטיין

ע"י ב"כ עו"ד ירון אסידון

נ ג ד

א.ד. פז יזום והשקעות בנדל"ן (2000 ) בע"מ

ע"י ב"כ עו"ד ארז היימן

בית משפט השלום בתל-אביב-יפו

[20.02.2017]

לפני

כבוד הרשמת קרן כ"ץ

החלטה

 

לפני מונחת התנגדות לביצוע שטר חוב על סך של 300,000 ₪ שהוגשה במועד ע"י המבקש.

התקיים דיון מאוחד בהתנגדות זו ובתיק נוסף, באופן שהסיכומים הוגשו לשני התיקים, ורק פרוטוקול דיון אחד הודפס, אך כל חקירה משמשת בכל תיק בנפרד, ולכן תינתן החלטתי בכל תיק בנפרד. המבקש נחקר על תצהירו והצדדים הגישו את סיכומיהם בכתב לתיק ביהמ"ש, כאמור לעיל.

להלן יובאו עיקרי טענות המבקש 1 כפי שפורטו בהתנגדות:

1. אחותו של המבקש (להלן: "רחל") נשואה למר יעקב דומב (להלן: "יעקב"), אשר בבעלותו חברת י.מ.י טיים בע"מ (להלן: "חברת טיים") שהינה החייבת מס' 1 בתיק ההוצל"פ.

2. בין המבקש לבין יעקב התקיימו יחסים עסקיים עד לשנת 2014. במהלך יחסיהם, ביקש יעקב מהמבקש עזרה בפתיחת חברת צ'יינג'. מאחר ויעקב לא היה זכאי לקבל רישיון נש"מ עקב חובות ושיקים חוזרים, יעקב הציע כי חברת הצ'יינג' שיפתח תירשם על שמו של המבקש בכדי לקבל רישיון נש"מ ומי שינהל את העסק בפועל יהיה יעקב. מאחר ויעקב הוא בן משפחתו, המבקש הסכים לעזור ואכן פתח חברה על שמו, חיים בורנשטיין בע"מ (להלן: "החברה").

3. למרות שספקי האשראי הרבים עמם עבדה החברה הסתפקו בערבותו של יעקב מאחר וידעו כי הוא המנהל של החברה בפועל, המשיבה התעקשה כי המבקש יהיה מי שיחתום ערבות אישית, זאת בטענה כי היא מחויבת לקבל ערבות מהבעלים הרשמי של החברה.

4. המבקש טוען כי פגש את נציגי המשיבה פעם אחת בלבד, במשרדו של יעקב, במעמד החתימה על שטר הערבות. עוד טוען המבקש כי במהלך אותה הפגישה, הבהיר המבקש כי הקשר שלו לחברה הינו פורמלי בלבד ולצרכי רישום. המבקש טוען כי הובטח לו ע"י נציגי המשיבה כי ערבותו היא רק פורמלית, וכי ככל שיהיה צורך לממש את שטר החוב, לא תהיה פנייה למבקש.

...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח